‘+30 Cibone protiv Splita

Dvoboj nekadašnjih košarkaških velikana završio je uvjerljivom pobjedom Cibone
cibosi-2-1

Samo 24 sata nakon domaćeg poraza od FMP-a u ABA ligi, košarkaši Cibone u okviru domaćeg prvenstva ugostili su u Draženovom domu Split. Trebala je to biti derbi utakmica kola, no igrači trenera Ivana Velića nakon samo dvije četvrtine igre riješili su sve dileme oko pobjednika. Konačnih 96:66 najbolje govori o odnosu snaga na parketu, kojim su od prve do posljednje minute dominirali košarkaši Cibone.

Najbolji u redovima Vukova bio je 16-godišnji Roko Prkačin s postignutim 21 poenom, 14 je dodao Shane Gibson , a po 11 su ubacili Roberto Kovač i Filip Bundović.

-Nisam trebao puno ni motivirati ekipu s obzirom na to da su gosti najavili da idu na pobjedu tako da sam ih i tu malo ulovio i ‘napalio’, tako da je reakcija bila prava. Mi nemamo toliko jak tim da se možemo nositi sa svima u ABA ligi ali imamo dovoljno jak tim da ostvarimo ciljeve u HT Premijer ligi koji su pred nama. Nadam se da ćemo se u ovih 5-6 dana oporaviti, zaliječiti sitne ozljede i biti spremni za Zadar- nakon susreta je rekao trener Cibone Ivan Velić, kojem su igrači poklonili najljepši rođendanski poklon.