BOSEC PONIŠTIO MASLOWSKOG – Gorica i Inter podijelili bodove

Gorice i Inter podijelili su bodove u Velikoj Gorici odigravši 1:1
DSC_9424

Na otvaranju nove prvoligaške sezone nogometaši Gorice na lijepo popunjenom Gradskom stadionu na kojem se okupilo 1600 gledatelja ugostili su zaprešićki Inter. Domaći trener Sergej Jakirović imao je slatkih briga oko sastavljanja udarnog elfa, jer na raspolaganju nije imao šestoricu igrača (Lovrić, Zwolinski, Suk, Čabraja, Šroler, Steenvoorden), čime mu je i tijekom susreta značajno bila sužena rotacija igrača.

Gosti iz Zaprešića u Veliku Goricu su došli u kompletnom sastavu, i u pravo u tome vidjeli su svoju šansu, koju su iskoristili, jer su ostali neporaženi. Nakon 90. minute igre rezultat je bio 1:1. U ne odveć kvalitetnom prvom poluvremenu Gorica je do prednosti stigla u 36. minuti iz slobodnog udarca.

Strijelac vodećeg pogotka bio je poljski internacionalac Michael Maslowski, koji je uz pomoć gostujućeg vratara Žige Freliha, koji je slabo reagirao pospremio loptu upućenu s dvadesetak metara iza njegovih leđa.

Nastavak susreta donio je puno više uzbuđenja s jedne i druge strane. Trener Samir Toplak ponovno je pogodio sa zamjenom jer tek što je Ivan Mamut ušao u igru, sjajnom asistencijom pronašao je Antonija Boseca kojem iz blizine nije bilo teško zakucati loptu pod gredu. Imao je Mamut nekoliko trenutaka kasnije lijepu priliku za zgoditak, no njegov je udarac zaustavio domaći vratar Kristijan Kahlina.

Za primljeni pogodak u prvom dijelu u nastavku susreta iskupio se gostujući vratar Frelih koji je u više navrata dobro reagirao, pogotovo u situacijama kada je u sjajnim prilikama bio Justin Mathieu, koji je nažalost ponio epitet tragičara utakmica, nakon svega što je promašio ove srpanjske noći.