Cedevita svladala Osječane, Gorica poražena u Splitu

Cedevita i Split do očekivanih pobjeda
DSC_9347

Nakon što su jučer košarkaši Cibone svladali Zabok, danas su doigravanje pobjedama otvorili Cedevita i Split. Cedevita je očekivano sa 104:86 svladala Vrijednosnice Osijek, dok je Split na Gripama sa 102:71 prvi puta ove sezone slavio protiv Goričana.

Nakon što su Vrijednosnice Osijek u trećoj četvrtini priprijetili približivši se na svega pet poena minusa, Cedevita je ubacila u višu brzinu i mirno privela utakmicu kraju u kojoj je prvo ime susreta bio Jacob Pullen s 30 poena.

Iako su Goričani u tri ovogodišnja susreta porazili Split (dva puta na Gripama, op.), ovoga puta oslabljeni sastav trenera Josipa Sesara koji nije mogao računati na kapetana Ivana Papca, Lovru Mazalina i Ivana Vučića nije mogao ozbiljnije parirati raspoloženim domaćim igračima koji su već nakon prvih deset minuta imali dvoznamenkastu prednost (32:15). Najistaknutiji pojedinac kod Splita bio je Michael Cobbins s 18 koševa i 12 skokova, dok je 19 poena za Goricu ubacio Ivan Majcunić.