Dinamo na Kantridi lakoćom svladao Opatiju

Nogometaši Dinama u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa odmjerili su snage s Opatijom i na stadionu Kantrida u Rijeci upisali 3:0 pobjedu
Rijeka: Opatija i Dinamo sastali se u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa

Nogometaši Dinama u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa odmjerili su snage s Opatijom i na stadionu Kantrida u Rijeci upisali 3:0 pobjedu. Plavi su tako zasluženom pobjedom osigurali mjesto u četvrtfinalu natjecanja.

Momčad trenera Bjelice krenula je sjajno u susret, a do 36. minute Dinamo je već imao prednost od 3:0. Strijelac za početno vodstvo bio je Damian Kadzior u sedmoj minuti susreta, dok je preostala dva pogotka u prvom dijelu postigao Mario Gavranović; prvo u 28. minuti s bijele točke, a zatim u 36. minuti iz igre.

Opatija je pokazala karakter i borbenost, ali nisu uspjeli postići niti jedan pogodak protiv Dinama tako da je mreža Zagorca ostala prazna.

Prije utakmice na Kantridi je održana i svečanost u kojoj je domaćin utakmice prigodnim poklonom zahvalio Plavima na promociji hrvatskog nogometa u Ligi prvaka, dok je GNK Dinamo klubu iz Opatije predao prigodnu kapetansku zastavicu i kristal kao uspomenu na ovaj dan.