Dugopolje s igračem više do boda protiv Dubrave Tim Kabel

Dubrava Tim Kabel imala vodstvo od 2:0, ali nije uspjela doći do pobjede
IMG-8349

Dubrava Tim Kabel odigrala je prvi drugoligaški dvoboj kod kuće nakon duge 24 godine. Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama dočekala je Dugopolje pred 350 gledatelja. Susret je na kraju završio rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Dubrava je nakon prvog poluvremena imala vodstvo od 2:0, ali Dugopolje je u nastavku utakmice došlo do izjednačenja i posve zasluženo osvojilo bod. Dubrava je osvojenim bodom prekinula niz od dva poraza zaredom.

Već u 27. sekundi domaćin je došao u vodstvo. Ivan Primorac srušio je Marina Mudražiju u kaznenom prostoru, a glavni sudac utakmice Dario Kulušić iz Šibenika pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:0 bio je kapetan domaćeg sastava Dragan Juranović. Gosti su nakon primljenog pogotka prijetili većinom iz prekida, ali Dubrava se dobro nosila s njihovim pritiskom. U 20. minuti drugi jedanaesterac na utakmici za Dubravu. Juranović je pao, a Kulušić ponovno dosudio kazneni udarac. Za povećanje prednosti na 2:0 precizan je bio Muhamed Alghoul.

U drugom poluvremenu Dugopolje je bilo puno bolje u odnosu na prvi dio. U 53. minuti Ivan Markota neometan je pogodio sredinu gola za 2:1. U 62. minuti Dubrava je ostala s igračem manje. Matej Glasnović dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog preoštrog starta. Deset minuta kasnije Dugopolje je to iskoristilo i preko Marka Jurića došlo do izjednačenja na 2:2, što je bio konačan rezultat susreta.

Reakcije trenear na utakmicu
Goran Gajzler (NK Dubrava Tim kabel): S naše strane postoji žal da vodstvo od 2:0 nismo uspjeli sačuvati. U 90 minuta napravili smo tri velike pogreške i one su nas koštale bodova. Ne mogu biti nezadovoljan nakon svega. Dugopolje je pokazalo da je ozbiljna momčad. U nekim dijelovima utakmice bili smo dominantni. Mi još uvijek imamo „mliječne zube“. Učimo i trebat će nam vremena do prve pobjede. Kod pozitivnog rezultata za nas nismo iskoristili dvije dobre situacije. Mislim da dobar rad nosi plodove. Mi smo puno napredovali i vidjet ćemo što će nam to donijeti u budućnosti. Ovaj bod je poticaj jer ipak je neugodno kada si na nuli. Naravno da žalimo za tri boda.

Stipe Balajić (treber NK Dugopolje): Teško je pričati o utakmici kada počneš s rezultatskim zaostatkom. Utakmica nije ni počela, a mi već dobivamo gol. Kod drugog primljenog pogotka malo smo se pogubili. Morali smo mijenjati igrače da se nešto promijeni. Na poluvremenu smo vidjeli da možemo okrenuti utakmicu u našu korist, da će jedan gol biti presudan da se vratimo. Zabili smo na vrijeme. Postigli smo i drugi pogodak. Bez obzira na to što je Dubrava imala igrača manje, prijetila nam je opasnost kontre. Uspješno smo to spriječili. Gol je visio u zraku, ali nedostajalo je želje i konkretnosti za treći pogodak. Čestitam igračima na karakteru, uspjeli su okrenuti utakmicu. Sigurno je da možemo bolje od ovoga.
Pripremio: Matej Kalem

DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 3. KOLO
NK DUBRAVA TIM KABEL – NK DUGOPOLJE 2:2 (2:0)
SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja 350. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik) 6,5. Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić) i Branimir Nimac (Benkovac). Četvrti sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica). Kontrolor suđenja: Igor Pelc (Sisak).
STRIJELCI: 1:0 – Juranović (2 – 11m), 2:0 – Alghoul (20 – 11m), 2:1 – Markota (53), 2:2 – Jurić (72).
NK DUBRAVA TIM KABEL (4-1-4-1): Mustapić 6 – Cerovec 6 (od 46. Kelemen 6), Glavaš 6, Cruz 6, Boršić 6 – Alghoul 6,5 – Juranović 6,5 (od 86. Šugić -), Tolić 6, Šutalo 6, Glasnović 5,5 – Mudražija 6,5 (od 74. Santos -). Trener: Goran Gajzler 6.
NK DUGOPOLJE (4-2-3-1): Ćubić 6,5 – Primorac 6,5, Čerina 6,5, Dadić 6,5, Jurić 7,5 – J. Bašić 6,5, Dobrić 6,5 (od 71. Kuliš -) – Markota 7, Budalić 6,5 (od 40. M. Bašić 6,5), Rodić 6,5 – Jovanović 6,5 (od 88. Bosančić -). Trener: Stipe Balajić 6,5.
CRVENI KARTON: Glasnović (62, drugi žuti).
IGRAČ UTAKMICE: Marko Jurić.