Dugoselski rukometaši po treći su puta prvaci Hrvatske

mrk

Na završnici Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete koja je održana u Poreču rukometaši Dugog Sela po treći su se puta okitili naslovom najboljih. U reprizi prošlogodišnjeg finala Dugoselci su s 24:19 svladali PPD Zagreb i još potvrdili kako su najbolji u ovome uzrastu.

Put prema još jednoj tituli započeli su pobjedama u grupnoj fazi nad Trsatom (23:7), Karlovcem (22:11), te Viro Viroviticom (28:9). Nakon razigravanja po skupinama u daljnju fazu natjecanja Dugo Selo je prenijelo dva boda, a u novom grupnom razigravanju igrači trenera Mateja Miškovića bili su sigurni protiv Rukometne akademije Balić Metličić (23:13) te Dubrave (22:19).

Osvajanjem prvog mjesta u grupnoj fazi u polufinalnom susretu čekao ih je dvoboj protiv Siska u kojem su slavili s 25:19, da bi sjajan turnir zaključili pobjedom u finalu protiv PPD Zagreba.

Osim što je Matej Mišković po treći puta izabran za najboljeg trenera, mjesto u najboljoj sedmorci zauzeo je lijevi vanjski Fabijan Grubišić te vratar Dominik Kuzmanović. Dominik Šuker proglašen je najboljim obrambenim igračem turnira, dok je nagradu za najboljeg igrača ponio Patrik Hršak.