Zgodicima Zwolinskog i Lovrića, HNK Gorica je s 2:0 uzvratila Slaven Belupu za poraz u Kupu
DSC_0493

HNK Gorica nije propustila priliku da uzvrati Slaven Belupu za poraz (1:2) u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od prije tri dana, pobijedila je u 18. prvenstvenom kolu pogocima Zwolinskog i Lovrića iz prvog poluvremena. Utakmica je već u 8. minuti okrenuta u goričkom smjeru isključenjem Gode zbog prekršaja u situaciji izglednoj za pogodak.

Gosti su si sami ‘skuhali’ pogotke u 18. odnosno 34. minuti velikim pogreškama uže obrane. Prvo je Lovrić ‘poklon loptom’ pokušao poentirati, vratar Filipović je obranio, a odbijanac je Zwolinski zakucao u mrežu po sredini vrata. U drugom slučaju Mathieu je pobjegao po desnoj strani i kada mu je vratar krenuo u susret nesebično je asistirao Lovriću koji trese nezaštićenu mrežu. Ndiaye u 40. i 43. minuti nije iskoristio vrlo zrele šanse.

Brojčano stanje na terenu izjednačeno je u 53. minuti kada je isključen Ndiaye, dobio je drugi žuti karton zbog padanja u kaznenom prostoru (simuliranje?!). Gosti iz Koprivnice su tada iz zatvorene prešli u ofenzivnu varijantu vjerujući da imaju dovoljno vremena za eventualni rezultatski preokret. Nekoliko (pre)oštrih faulova podiglo je tenzije na terenu i na pričuvnim klupama, a rezultiralo je iznenađujućim isključenjem trenera Gorice Jakirovića?!

Slaven do kraja nije izborio izgledne prigode za pogodak, jer je domaća obrana vrlo dobro funkcionirala. Pobjeda domaćih je zaslužena, izborena je napadačkom igrom u prvom poluvremenu i maksimalno je iskorišten igrački višak.

Prva hrvatska liga 2019./2020. – 18. kolo
HNK Gorica –NK Slaven Belupo 2:0 (2:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 400. Subota, 07.12.2019., 15 sati. Sudac: Ivan Vučković. Pomoćnici: Ivica Modrić i Luka Pušić (svi Zagreb). Četvrti sudac: Fran Jović (Zagreb). Delegat: Dražen Posavec (Maruševec).
Strijelci: 1:0 Zwolinski (18), 2:0 Lovrić (34)
HNK GORICA: Kahlina, Muhammed (od 90. Šroler), Jovičić, Zwolinski, Mathieu (od 69. Periša), Čabraja, Babec, Krizmanić, Lovrić (od 80. Dvorneković), Čanađija, Ndiaye. Trener: Sergej Jakirović
NK SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda, Bačelić Grgić, Glavčić (od 46. Nowak), Paracki, Brković (od 16. Radivojević), Lulić, Mikulić (od 59. Lima), Bogojević, Krstanović. Trener: Tomislav Stipić