Hrvatska U-21 reprezentacija izgubila je sinoć protiv reprezentacije Češke i tako napravila veliki korak unazad glede plasmana na Europsko prvenstvo 2021. godine
DSC_0036

Hrvatska U-21 reprezentacija izgubila je sinoć protiv reprezentacije Češke i tako napravila veliki korak unazad glede plasmana na Europsko prvenstvo 2021. godine. Ovaj poraz neodoljivo podsjeća na prvi domaći poraz (izbornik Gračan) protiv Škotske (1:2), jer se dogodio po identičnom scenariju – hrvatska reprezentacija je u oba susreta imala više od igre i veći broj zrelih prigoda za pogodak te 1:0 vodstvo, ali je u oba susreta ostala bez bodova.

U jučerašnjoj utakmici prvi zicer promašio je Musa već u 2. minuti kada mu je vratar obranio udarac s 3-4 metra! Nešto kasnije i Brekalo je prokockao veliku šansu, odnosno opet je sjajno reagirao vratar Jedlička. Vodstvo je djelo Ivanušca koji je svoj nezadrživi prodor završio plasiranim udarcem sa 7-8 metara poluvisoko uz samu vratnicu. Česi su izjednačili nakon udarca iz kuta kada je nečuvani Krejči udarcem glavom pogodio mrežu.

Nakon odmora bilo je prigoda na obje strane, pogotka nije bilo sve do 72. minute, nažalost, opet u mreži domaćina. Na odbijenu loptu u kaznenom prostoru natrčao je Bucha i zabio je pod gredu za konačnih 1:2!

Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 4
U-21: HRVATSKA – ČEŠKA 1:2 (1:1)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1500. Ponedjeljak, 18.11.2019., 18 sati. Sudac: Espen Andreas Eskas. Pomoćnici: Oystein Ytterland i Morten Jensen (svi Norveška). Strijelci: 1:0 Ivanušec (30), 1:1 Krejči (39), 1:2 Bucha (72)
Hrvatska: Šemper, Bradarić, Gvardiol, Kalaica, Šutalo, Moro (76′ Majer), Lepinjica (83′ Bistrović), Ivanušec, Brekalo, Ćuže (64′ Žaper), Musa (83′ Posavec). IZBORNIK: Igor Bišćan
Češka: Jedlička, Sadilek, Krejči, Chaluš, Holik, Janošek, Havelka, Granečny (78′ Žitny), Šašinka, Bucha (90+1′ Vaniček), Hložek (85′ Souček). IZBORNIK: Karel Krejči