DSC_9516

I prije susreta u Rugvici, nogometaši Lukavca znali su da su jesenski prvaci, jer njihov prvi pratitelj koji ih je jedini mogao ugroziti, Dinamo (J) doživio je poraz u Šenkovcu od Sutle (3:2). Takvim raspletom Lukavčani su u Rugvici došli kao jesenski prvaci koji su sjajnu jesen željeli zaključiti novim slavljem.

U tome su i uspjeli, jer u tvrdoj i čvrstoj utakmici na zadovoljstvo tridesetak promrzlih gledatelja slavili su s 2:1. Lukavec je poveo preko Igora Gusaka u 17. minuti, dok su domaćini preko Rašića dvadeset minuta kasnije poravnali rezultat. Odluka o pobjedniku pala je u 58. minuti kada je u šesnaestercu domaćina srušen Mario Skorin, koji se i prihvatio izvođenja kaznenog udarca, poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

-Jako teška utakmica po vrlo hladnom vremenu. Jedna i druga momčad zaslužuju pohvale za prezentaciju po takvim uvjetima. Dali smo sve od sebe za što smo na kraju i nagrađeni pobjedom- nakon susreta će trener Lukavca Slaven Batovanja.

Na zimsku stanku Lukavec će tako s vodeće pozicije i četiri boda više od drugoplasiranog Dinama iz Jakovlja, dok pet bodova manje ima najugodnije iznenađenje lige kriška Sloga.

-Prezadovoljan sam ovakvim raspletom. Iskreno, nisam očekivao da ćemo osvojiti 37 bodova. Išli smo utakmicu po utakmicu, i iz kola u kolo bili smo sve bolji. Mi svakog poštivamo i nikog se ne bojimo, te u tom ritmu nastavljamo dalje- zaključio je Batovanja.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 15. KOLO
NK RUGVICA SAVA 1976 – NK LUKAVEC 1:2 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Gusak (17), 1:1 Rašić (37), 1:2 Skorin (58- 11m)
NK RUGVICA SAVA 1976: Ištvanić, Mujičić, Žgalin, Dupan, Kuprešak, Stanić, Belić, Komerlin, Gavran (od 64. Andrijanić), Filipović, Rašić. TRENER: Ante Klarić
NK LUKAVEC: Luter, Borković, Grdenić, Mihanović, Peršin (od 78. Krpan), Britvec (od 88. Hladni), Skorin, Maslač, Gusak (od 84. Drk), Huzjak, Tuka. TRENER: Slaven Batovanja