Golom Ndiayea u 57. minuti Gorica je slavila s minimlanih 1:0
DSC_3736

HNK Gorica je boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu postigla pogodak i ipak zasluženo zabilježila. S nova (i očekivana) tri boda gorički prvoligaš i dalje ravnopravno konkurira za jedno od mjesta koje dogodine garantiraju igranje u Europskoj ligi.

Početak utakmice obilježili su veliki promašaj Čabraje u 2. minuti i ozljeda Čelića (zamijenjen u 9. minuti). Varaždin je tijekom prvog poluvremena uspio zaustaviti većinu prodora domaćih po bokovima te u nekoliko navrata opasno zaprijetiti prema vratima Kahline. Veliku šansu Senića u 25. minuti blokom je zaustavio Marina, a tri minute kasnije Kahlina je ispod grede izbacio dobro naciljani slobodni udarac Benka u korner. Opasan ubačaj gostiju na peterac domaćina u 39. minuti izbacio je Mario Marina, najbolji igrač utakmice, koji je danas odigrao 100-tu službenu utakmicu za HNK Gorica.

Gorica je ulaskom u igru Zwolinskog umjesto Hamada pojačala napade i obrana Varaždinaca bila je na velikim iskušenjima. Prodor Lovrića i ubačaj na peterac iz prve je zahvatio Ndiaye i pogodio gredu od koje se lopta odbila iza golcrte za 1:0. Gosti su tek u posljednjih 15 minuta došli do daha, hitro su prelazili u napad, ali dvije konkretne opasnosti sigurno je otklonio vratar domaćih.

Prva hrvatska nogometna liga – 16. kolo
HNK GORICA –NK VARAŽDIN 1:0 (0:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1.300. Subota, 23.11.2019., 15 sati. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Marjan Tomas (Vladislavci) i Kruno Šarić (Đakovo).
STRIJELAC: 1:0 Ndiaye (57)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čelić (od 9. Babec), Hamad (od 46. Zwolinski), Suk, Dvorneković, Čabraja, Marina, Periša (od 68. Mathieu), Lovrić, Nidaye. TRENER: Sergej Jakirović
NK VARAŽDIN: Nevistić, Adžić, Glavina (od 62. Mehdikhani), Benko, Senić, Milićević (od 46. Štefulj), Kolarić (od 64. Posavec), Guera, Stolnik, Roca, Tkalčić. TRENER: Luka Bonačić