U susretu petog kola, Rugvičanke su na domaćem parketu ugostile gošće iz Senja, ekipu Senije, koju su nakon velike borbe porazile s 27:26
DSC_1118

Nakon tri uzastopna poraza (Zamet, Zaprešić, Samobor) rukometašice Rugvice pred domaćom su publikom stigle do drugog ovosezonskog slavlja. U susretu petog kola, Rugvičanke su na domaćem parketu ugostile gošće iz Senja, ekipu Senije, koju su nakon velike borbe porazile s 27:26.

Bio je to susret prepun rezultatskih obrata u kojem su se ekipe izmjenjivale u vodstvu. Nakon prvih trideset minuta gošće su imale minimalnu prednost od 11:10. U tom se ritmu igralo do četrdesete minute, kada igračice Rugvice serijom 6:1 zaostatak od 17:15, pretvaraju u vodstvo 21:18.

Stečenu prednost domaće su igračice, usprkos konstantnoj igri s igračicom manje uspjele sačuvati do isteka šezdesete minute. Veliki obol pobjedi sa sedam je zgoditaka dala Lucija Marjančić, dok su po pet postigle Stela Jakšić, Sandra Remenar te mlađahna Marija Jurić, a na visini zadatka u presudnim trenucima bila je i vratarka Lea Krznar.