Pred domaćom publikom Rugvičanke su bile uspješnije od Rovinja, čije su igračice porazile s 27:21
DSC_5473

Rukometašice Rugvice prvi dio sezone u višem rangu zaključile su na način kako su i otvorile premijernu sezonu 2. HRL-Zapad – pobjedom. Pred domaćom publikom Rugvičanke su bile uspješnije od Rovinja, čije su igračice porazile s 27:21.

Domaća ekipa od prve je minute kontrolira tijek susreta u kojem gošćama nisu dozvolile niti jedno vodstvo, tek u dva navrata u uvodnim minutama igračice Rovinja poravnavale su rezultat. Već nakon prvih pola sata igre, Rugvica je imala pet zgoditaka prednosti (14:9), da bi u nekoliko navrata u drugom dijelu domaće igračice, koje su ovoga puta imale gromoglasnu podršku Žute legije imale i +9.

-Važna pobjeda. Bilo je teško, jer nam je to bila posljednja utakmica. Teško smo igrali upravo zbog toga, no najvažnije je da smo uzeli dva boda- nakon susreta nam je rekla trenerica Andrea Mikulić.

S pet pogodaka ekipu su predvodile Stela Jakšić i Marija Jurić, uz koju su veliki obol pobjedi dale i Leonarda Brkić, Ana Ivanda i Lucija Marjančić, a raspoložena je bila i vratarka Lea Krznar. Upravo, mlade igračice, koje paralelno igraju i mlađekadetsku državnu ligu iznijeli su veliki teret ove polusezone.

-Nadam se kako će nam se ozlijeđene igračice brzo vratiti i na proljeće skupiti još više bodova. Mogu reći kako mi je žao ovih mlađih igračica na koje je ozljedama starijih cura pao veliki teret, no nadam se da će iz ovoga dobiti više, nego što će izgubiti- nastavila je trenerica Mikulić.

Sa sedam osvojenih boda, rugvičke rukometašice na polusezonu odlaze s desete pozicije.