Košarkaši Gorice nisu uspjeli kreirati još jednu senzaciju na domaćem parketu. Nakon što su u prvom dijelu sezone u Velikoj Gorici srušili nekadašnje prvake Europe Cibonu i Split, večeras su poraženi od Zadra koji je u Gradskoj sportskoj dvorani slavio s 85:77.

Dobro su igrači trenera Josipa Sesara parirali ABA ligašu koji je krajem prve četvrtine poveo s 24:15, no u drugih deset minuta domaći su igrači sveli Zadrane na samo 12 ubačaja te su na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću (38:36). U nastavku susreta Zadrani nošeni s pedesetak pripadnika Tornada preuzeli su već u uvodnim minutama rezultatsku kontrolu. Iako su im domaći košarkaši neprestano puhali za vratom, Vaughn je svojim ubačajima držao Zadrane na životu, a podršku su mu pružili Božić i Brzoja, ne dozvolivši iznenađenje.

Puno gorčine s jedne i druge strane izazvalo je suđenje sudačke trojke Radojković, Kruljac, Gracin gdje su deblji kraj izvukli gosti, koji su ostali bez isključenih Littlea i Žorića, zbog nesportskih i tehničkih pogrešaka.