GORICA PORAŽENA NA MAKSIMIRU – Prvak Dinamo slavio i četvrti puta

Zagreb: Dinamo i Gorica sastali su se u 34. kolu HT Prve lige

U susretu 34. kola Prve HNL nogometaši Dinama svladali su na Maksimiru Goricu s 3-1, koja je ovim porazom sve dalje od plasmana u Europsku ligu.

Nadmoć u prvih dvadesetak minuta Dinamo je okrunio s dva pogotka u režiji Nikole More i Danija Olma. Činilo se u tim trenucima kako će Gorica doživjeti rezultatsku katastrofu, no pogodak Ndiayea vratio je nadu u možebitno iznenađenje. Do odlaska na odmor Gorica je još u dva navrata zaprijetila preko Miye, dok je Petković pogodio vratnicu Dinamova gola.

U nastavku susreta prvu priliku imao je Dinamo, i to s bijele točke, nakon što je Suk u svom šesnaestercu igrao rukom. No, udarac Brune Petkovića obranio je vratar Kahlina, kojem je to bio 99 uzastopni službeni nastup u goričkom dresu, koji je ostao nemoćan u 71. minuta na projektil Leovca koji je postavio konačnih 3:1.