fbpx

U posljednjem susretu 21. kola 1. HNL Dinamo je na Maksimiru s 3:0 porazio Slaven Belupo, čime je na najbolji mogući način najavljen europski četvrtak i uzvratna utakmica Europa lige protiv Viktorije Plzen koja u Zagreb stiže s prednošću od 2:1.

Dugo su Modri lomili otpor gostiju iz Koprivnice, koji su do 67. minute držali svoju mrežu netaknutom. Tada je na scenu stupio Izet Hajrović koji je s 25 metara poslao loptu u rašlje. Pogodak je to o kojem će se još dugo pričati, a zasigurno će biti i u izboru za najbolji pogodak sezone.

Nakon zgoditka Hajrovića bilo je puno lakše igrati, a zgodicima Mislava Oršića u 78. i Marija Muse u 88. minuti Dinamo je došao do uvjerljive pobjede.

Objavljeno u Sport

Sjajna atmosfera vladala je jučer na zagrebačkom Cvjetnom trgu gdje je Dinamo organizirao druženje s navijačima. Glazba, maskota Plavko, facepaiting za najmlađe, nagradne igre pa na kraju dolazak igrača prve momčadi oduševili su brojne posjetitelje koji su se družili s Nikolom Morom, Danijem Olmom, Brunom Petkovićem, Dominikom Livakovićem, Izetom Hajrovićem, Amerom Gojakom, Iyayi Atiemwenom i Lovrom Majerom na Dinamovom danu.

Najavljena je tom prilikom i današnja utakmica sa Slaven Belupom, kao i uzvratni susret s Viktorijom Plzen koji se igra u Zagrebu u četvrtak, 21. veljače. Stadion za najvažniju ovosezonsku utakmicu gotovo je pa rasprodan, u prodaji su još samo ulaznice za tribine sjever dolje i sjever gore.

Luka Stanzl/ PIXSELL

U danu u kojem je prije devetnaest godina vraćeno sveto ime Dinamo, njegovi igrači odigrali su još jednu povijesnu europsku utakmicu. Nažalost, izabranici trenera Nenada Bjelice dobru partiju u Plzenu nisu uspjeli okrenuti pozitivnim rezultatom. Domaća Viktorija na uzvrat u Maksimir stiže s minimalnom prednošću od 2:1.

Igrači Dinama furiozno su ušli u susret, a kada se već činilo da će prvih 45 minuta završiti bez pogodaka, u 41. minuti Petković i Olmo donijeli su radost na klupu Dinama, nakon sjajnog pogotka Olma. Plzen do preokreta stiže u drugom dijelu, najprije je Pernica u 54. pogodio za izjednačenje, a isti je igrač u 83. drugim zgoditkom donio potpuni preokret.

Uzvrat se igra 21. veljače na Maksimiru koji je već odavno rasprodan.

Srijeda, 13 Veljača 2019 12:25

Nenad Bjelica: Najvažniji smo mi

Nogometaši Dinama jutros su iz Zrakoplovne luke dr. Franjo Tuđman odletjeli u Plzen, gdje ih sutra očekuje prvi susret osmine finala Europske lige protiv Viktorije. Trener Nenad Bjelica u Češku je poveo 22 igrača među kojima je i Izet Hajrović, koji ne može igrati u prvom susretu zbog tri žuta kartona.

-Nadamo se da će biti druge povijesne utakmice. Stanje u momčadi je dobro, dobro smo se pripremili i odmorili nakon posljednje utakmice nakon koje nije bilo ozlijeđenih igrača. S najboljim igračima idemo tamo i nadamo se pozitivnom rezultatu. Oni su preiskusna ekipa, imaju kvalitetu jer su igrali Ligu prvaka s iskusnim ekipama jako dobro. I za njih je ovo potpuno drugačija utakmica nego što su imali u pripremama. No, kao što sam rekao najvažniji smo mi- rekao je novinarima u Zračnoj luci trener Nenad Bjelica.

Utakmica na Doosan Areni u Plzenu igra se sutra od 21 sat.

Četvrtak, 07 Veljača 2019 11:38

Svi žele biti dio Dinamovog proljeća

Počela je prodaja karata za uzvratnu utakmicu 1/16 finala UEFA Europa lige GNK Dinamo - FC Viktoria Plzen. Od ranog jutra traju gužve za kupnju karata za Dinamovu uzvratnu utakmicu u Europi.

Nakon dugih 49 godina navijači su dočekali europsko proljeće na Maksimiru, a Dinamo je za navijače kao uspomenu na ovaj veliki trenutak, jedan od povijesnih uspjeha kluba, uz kupovinu ulaznice pripremio poklon- šal!

Uzvratna utakmica 1/16 finala na rasporedu je u četvrtak, 21. veljače, od 18:55 sati.

Subota, 02 Veljača 2019 21:05

Dinamo do vrha napunio mrežu Rudeša

Nogometaši Dinama uvjerljivom pobjedom protiv Rudeša otvorili su proljetni dio prvenstva. Na Maksimiru su Modri posljednjeplasiranu momčad 1. HNL porazili sa 7:2. Susret je bio riješen već nakon osam minuta igre u kojima je Dinamo preko dvostrukog strijelca Izeta Hajrovića poveo s 2:0.

U prvom dijelu u strijelce su se još upisali Bruno Petković te Amer Gojak. U nastavku susreta Dinamo je nastavio redati šanse pred gostujućim vratarom Banićem, kojeg je u tri navrata matirao Mislav Oršić.

Dvostruki strijelac za Rudeš bio je Tomislav Štrkalj.

Utorak, 29 Siječanj 2019 15:52

Atiemwen predstavljen u Maksimiru

Najnovije Dinamovo pojačanje, Iyayi Atiemwen koji je jesenas nosi dres Gorice i službeno je predstavljen u Maksimiru. Njegov dolazak u Dinamo drugi je najveći transfer između hrvatskih klubova, a Dinamo će Gorici za njegove usluge uplatiti oko 3 milijuna eura.

-Mi smo o Atiemwenu razmišljali još prošle sezone dok je u 2. HNL nastupao za Goricu kad je bio bitan kotačić u ekipi. To je potvrdio nastupima ove sezone u 1. HNL, i to nam je bila samo potvrda i signal da krenemo u realizaciju. Vjerujem da će opravdati svoj dolazak i da ćemo dobiti dodatnu kvalitetu u momčadi- istaknuo je sportski direktor Marija Vlak.

23-godišnji Atiemwen u svom premijernom obraćanju novinarima u Maksimiru, kazao je kako je sretan zbog dolaska u Dinamo:

-Dat ću sve od sebe, vjerujem da ću se dobro slagati s igračima i trenerima. Želim igrati i dokazati se. Mislim da svaki igrač želi igrati za Dinamo i sretan sam što sam ovdje- rekao je Atiemwen.

Uz Atiemwena Dinamo je zimus doveo i Komnena Andrića iz Intera, dok u momčadi više nisu Menalo koji je do ljeta otišao na posudbu u Slaven Belupu, dok je s Matelom raskinut ugovor, a ranije je otišao Budimir.

Igrači Dinama završili su 16-dnevni pripremni ciklus u turskom Beleku. Nakon što su ostvarili četiri pobjede i jedan remi, u zadnjem susretu ipak nisu uspjeli upisati pozitivan rezultat. Austria Beč slavila je 2:0.

Pobjednik susreta odlučen je u posljednjih desetak minuta u kojima je austrijski sastav preko Sarkaria i Yantekea stigao do pobjede.

Srijeda, 23 Siječanj 2019 16:54

Dinamo nastavio s pobjedama u Beleku

U petoj prijateljskoj utakmici u Turskoj, nogometaši Dinama upisali su 2:0 pobjedu protiv poljskog Slask Wroclawa zgodicima Maria Šituma i Bartola Franjića.

Kao i u jučerašnjem susretu protiv Politehnice, u kojem su Modri slavili s 2:0, i u današnjoj utakmici oba zgoditka pala su u drugih 45. minuta. Dinamo je poveo u 54. minuti preko Šituma koji je s nekih 14 metara silovito poslao loptu u mrežu Slaska, da bi na 2:0 u 72. minuti nakon centaršuta More povisio Franjić.

Igrači Dinama u Beleku će boraviti do subote, 26. siječnja kada je na rasporedu povratak u Zagreb, a posljednja prijateljska utakmica bit će ona protiv Austrije Beč, u petak, 25. siječnja, s početkom u 15 sati po hrvatskom vremenu.

Utorak, 22 Siječanj 2019 18:29

Komnen Andrić debitirao pogotkom

GNK Dinamo je odigrao četvrtu utakmicu turskog dijela priprema. U dvoboju s rumunjskom Politehnicom Dinamo je slavio 2-0 golovima Danija Olma i Komnena Andrića.

Oba pogotka pala su u drugih 45 minuta, u kojima je mrežu rumunjskog sastava otključao Dani Olmo u 74. minuti, da bi debitant u modrome dresu Komnen Andrić minutu kasnije postavio konačni rezultat utakmice.

Igrači Dinama već sutra, igraju petu prijateljsku utakmicu, u kojoj će im protivnik biti poljski Slask Wroclaw.

Stranica 1 od 6

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.