fbpx
Ponedjeljak, 26 Studeni 2018 09:06

Maestralni Pullen s 41 košem razbio Krku

Košarkaši Cedevite s uvjerljivih 104:75 svladali su u Košarkaškom centru Dražen Petrović momčad Krke. Prvo ime susreta bio je Jacob Pullen koji je susret završio s 41 poenom, a uz njega dvocifreni su bili i Cook s 20 poena te Stipanović sa 17.

-Trebali smo ovu pobjedu kako bi zadržali momentum. Moji suigrači danas su mi postavljali dobre blokove, lopta je počela prolaziti kroz mrežicu i to je to. Mislim da se mi kao momčad počinjemo sve bolje razumjeti međusobno. Sada imamo momčad u kojoj igrači razumiju svoju ulogu i teško nas je pobijediti budemo li tako igrali- rekao je Pullen.

Cedevita je ovom pobjedom došla na omjer od 5:4 te sada zauzima četvrtu poziciju.

Objavljeno u Sport

Košarkaši Bosca u utakmici zamijenjenih domaćinstava svladali su Cedevitu 73:53. Utakmica se prvotno trebala odigrati u Domu sportova, no došlo je do zamjene domaćinstva, te je Bosco pred ugodno popunjenim tribinama u Trnskom došao do prve ovosezonske pobjede do koje su ih predvodili Stjepan Tešija s 18 poena, te David Chavlovich sa 17. Na drugoj strani prolaznu ocjenu zavrjeđuju tek Darko Bajo s 13, te Domagoj Bošnjak s 11 poena.

-Osjećam se sretno, ali pomalo i ispuhano. Da ne umanjujem vrijednost ove pobjede, mislim da smo nje trebali doći i ranije. Kvalitetno radimo, međutim s nekim pogreškama prošarano s neiskustvom igranja Premijer lige, zaredali su porazi koji su unijeli veliku nesigurnost u naš tim. Međutim, svi smo se suočili jedni s drugima, pogledali se i zaključili da nam ništa osim rada ne može donijeti ovakvu pobjedu. Čestitam momcima, prepoznali su mladost i neiskustvo u Cedeviti, nisu se uplašili, bili su 40 minuta fokusirani i to je donijelo pobjedu- rekao je trener Bosca Matija Brkljačić.

Za drugo iznenađenje večeri pobrinula se Hermes Analitica koja je svladala Zadar, koji je početkom tjedna bez većih problema prošao kroz Dom Dražena Petrovića. No, za razliku od te utakmice protiv Hermes Analitice Zadrani nisu bili na toj razini te su poraženi s 95:79.

Pobjedom 94:87 nad Arka Gdynijom u osmom kolu 7Days Eurokupa košarkaši Cedevite osigurali su TOP 16 ovog natjecanja.

Poljaci su pružili dobar otpor i u zadnju četvrtinu ušli su s vodstvom 64:63. Međutim, Cedevita je na krilima Justina Cobbsa i Jacoba Pullena ključan korak ka pobjedi napravila u prvih šest minuta zadnje četvrtine. Cobbs je zabio sedam, a Pullen osam poena u 19:7 seriji kojom su Vitamini poveli 82:71, od čega se gosti više nisu oporavili.

-Pobjedom sam izuzetno zadovoljan. Ovo je jedna nezgodna ekipa. Bez obzira na to što nisu ostvarili puno pobjeda u Eurokupu, praktički su sa svakom ekipom u zadnjih 10 minuta bili u egalu- kazao je trener Cedevite Slaven Rimac.

Najučinkovitiji kod Cedevite bili su Cobbs s 28 poena, Pullen s 18 poena, dok su Stipanović i Banić pridodali po 12 koševa.

Nedjelja, 11 Studeni 2018 08:14

+20 Cedevite protiv Igokee

U sedmom kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Igokeu 100:80. Iako su se do zadnje četvrtine držali u igri, protiv momčadi trenera Slaven Rimca koja se napadački razigrala u potpunosti tek u zadnjoj četvrtini, koju je dobila s 37:19, jednostavno nisu imali previše šansi.

-Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku obrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo- rekao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, čiji je roster dobio nova pojačanja u liku Marka Banića i Jakova Mustapića.

U dresu pobjednika Cook je upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 20 poena i pet asistencija, Bell 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Toni Katić 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 10:10

Cibona iznenadila favoriziranu Cedevitu

U utakmici 4. kola ABA Lige, košarkaši Cibone svladali su Cedevitu rezultatom 78-75 u triler završnici koja je ovoga puta otišla na stranu Vukova.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i već se na početku odvojila na desetak poena razlike no Cibona je uspjela konsolidirati svoje redove i s par otvorenih šuteva se vratila u utakmicu. Druga je četvrtina tako otišla na stranu Cibone s 22:21 no na poluvrijeme se ipak otišlo sa zaostatkom 36:42.

Sredinom treće četvrtine Vukovi tricom Igora Marića dolaze do prvog vodstva na utakmici rezultatom 51:49 i dvoranom se prolomilo ‘heja heja Cibosi’. Bio je to tek mali nagovještaj onoga što se dogodilo na samom kraju utakmice. Minutu i pol prije kraja utakmice Igor Marić i Marko Ljubičić tricama su nadoknadili zaostatak od 70-71 u prednost od 76-73. Benite je uspio smanjiti zaostatak pogodivši samo jedno slobodno bacanje no Marić potom pogađa oba za 78-74. Ljubičić je dvije sekunde prije kraja napravio osobnu pogrešku na Magetteu no on pogađa samo jedno i slavlje je moglo započeti.

Igor Marić bio je najefikasniji Cibos s 22 poena a po 10 su dodali Ross i Gilbert, za Cedevitu je Bell ubacio 17.

Cedevita je odradila pripreme na Rogli. Nakon što su u prvoj utakmici s uvjerljivih 105:49 svladali Terme Olimia, u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji Cedevita je bila uvjerljiva protiv Telekombasketsa Bonn 89:66. Trener Sito Alonso nije mogao računati na lakše ozlijeđene Cobbsa i Katića, ali u rosteru je imao, za razliku od utakmice sa Terme Olimia Žganeca i Magettea, a iz Rimčeve momčadi danas su se pridružili Bošnjak i Perković.

Bonn je poveo 0:2, ali Cedevita je, s petorkom Magette, Benite, Bell, Cook i Stipanović brzo napravila 9:0. Do kraja četvrtine prednost je rasla do 32:17, a najveća je bila u trećoj četvrtini, +26 (68:42). Svi raspoloživi igrači ravnomjerno su podijelili minutažu. Za Telekombaskets, koji se također desetak dana priprema na Rogli, igrali su bivši igrač Cedevite Rashad James, bivši igrač Budućnosti VOLI Bojan Subotić i niz američkih pojačanja pa je uvjerljiva pobjeda tim značajnija.

Najbolji strijelac Cedevite ponovno je bio Elgin Cook sa 16 koševa a pratio ga je s 13 Augusto Lima.

Cedevita je u Draženovom domu u četvrtoj utakmici finalne serije HT Premijer lige svladala Cibonu sa 77:68 te ponovno postala prvakom Hrvatske. Za Cedevitu je to peti uzastopni naslov najbolje momčadi u Hrvatskoj.

Kao i utakmicu ranije, Cedevita je igrala bez svoje glavne perjanice Willa Cherrya, no u prvo ime susreta prometnuo se mladi Džanan Musa koji je ubacio 21 poen, odvevši Cedevitu do treće pobjede kojom su osigurali naslov. Najbolji u redovima Cibone bio je Luka Žorić s 20 ubačenih poena.

Iako je Cibona finalnu seriju otvorila pobjedom u prvom susretu, u preostala tri Cedevita nije dozvolila iznenađenje te je osvojila još jedan očekivani trofej na hrvatskim parketima.

Lijepo je danas bilo u Botincu, naselju na jugozapadu Zagreba, uz mnoštvo učenika Osnovne škole braće Radić koji su slavili dan škole. Proslava je bila uveličana ponovnim otvaranjem vanjskog košarkaškog igrališta, uz sudjelovanje čelnika Košarkaškog kluba Cedevita i nazočnost zlatnih juniora i kadeta Cedevite.

-Mnogi su zaboravili kako je, zapravo, nastao naš klub, početkom 90.-ih upravo na ovom mjestu, kao Košarkaški klub Botinec. Tada se treniralo u dvorani Osnovne škole braće Radić, a u toplim vremenima ovdje, na vanjskom igralištu, koje je tijekom godina devastirano a koje smo sada obnovili i u punom je sjaju ponovno u funkciji, namijenjeno djeci i nekim budućim košarkašima- rekao je Davor Užbinec, direktor Košarkaškog kluba Cedevita.

Posebno su se učenici veselili demonstraciji košarke, zakucavanjima Lovre Buljevića i Darka Baje, dalekometnim projektilima Antonia Jordana i Roka Radovića i ostatka juniorske i kadetske postave koja je pokazala da je novo igralište itekako upotrebljivo. Inače, ovo nije prvo obnovljeno igralište u realizaciji djelatnika Košarkaškog kluba Cedevita, a iz kluba se nadaju kako nije niti posljednje.

Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 10:16

U četvrtak kreće finalna košarka serija

Prvenstvo HT Premijer lige došlo je do same završnice. U ovogodišnjem finalu susrest će se Cedevita i Cibona koji su u polufinalnoj seriji bili uspješniji od Splita i Zadra. Obje momčadi finalnu seriju izborile su s 2:1, s time da je put Cibone bio nešto teži, jer Vukovi nisu imali prednost domaćeg terena u odlučujućoj trećoj utakmici.

I dok je Cedevita u trećem susretu s uvjerljivih 95:64 porazila Split, Cibona je trebala preživjeti pakao prepunog Višnjika. Na krilima Marka Tomasa koji je ubacio 32 poena, od čega je bilo sedam trica Cibona je došla do pobjede 96:88 i plasmana u finale.

Finalna serija kreće u četvrtak susretom u 18 sati, druga utakmica igra se u nedjelju u 20,30 sati, dok je termin eventualne treće utakmice, četvrtak 31. svibnja u 20 sati.

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:20

Cedevita izborila majstoricu

U drugoj utakmici polufinala doigravanja regionalne ABA lige košarkaši Cedevite u Domu sportova svladali su Budućnost koja je u Zagreb došla s prednošću iz prve utakmice odigrane u Podgorici. U zagrebačkom susretu Vitamini su slavili s 82:75 izjednačivši tako rezultat na 1:1, čime će o putniku u finale odlučivati treća utakmica koja se u Podgorici igra 1. travnja.

Ključnim se za pobjedu Cedevite pokazala igra krajem prve i početkom druge četvrtine kada su napravili seriju 22:0 pri čemu su zaostatak od 10:17 pretvorili u prednost 32:17, koju nisu ispustili do kraja susreta.

Najučinkovitiji igrač u redovima Cedevite bio je Demetris Nichols koji je ubacio 25 poena.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.