HAŠK iznenadio Vinogradar, Trnje preokrenulo Krk

Za veliko iznenađenje u 19. kolu 3. HNL- Zapad pobrinuli su se nogometaši HAŠK-a koji su u Vojarni porazili vodeći Vinogradar. Momčad sa zagrebačke Pešćenice predvođena najpoznatijim brkom hrvatskog nogometa, Ilijom Lončarevićem i Stipom Brnasom slavila je u Jastrebarskom s 3:2 osvojivši velike bodove u borbi za ostankom u ligi.

Nažalost, umjesto da se priča o pobjedi HAŠK-a svima su nekako puna usta suca Sandra Veggiana koji je isključio trenera Vinogradara Stjepana Gomerca te kapetana Marka Povrženića, dok je žutim kartonima „počastio“ Igora Prijića, Igora Ribića i Admira Mislimija koji će tako propustiti ogled u Vrapču. HAŠK se u Vojarni pokzao kao čvrsta i disciplinirana momčad koja je preko Marka Novokmeta, Lovre Mrakovića i Vida Krajačića povela s 3:0, da bi u posljednjim trenucima susreta domaćini preko dvostrukog strijelca Igora Prijića uspijeli tek ublažiti poraz.

Uz ovaj, jučer je odigran i susret između Trnja i Krka u kojem je domaća momčad stigla do druge pobjede u nastavku prvenstva slavivši s 3:1. Gosti su poveli preko Josipa Buršića u petoj minuti, a nakon što je vratar Trnja Mario Gudelj obranio kazneni udarac Branku Čuturilu, u posljednjih desetak minuta voda je potekla na mlin domaćina koji su preko Vlatka Martinovića i dvostrukog strijelca Brune Špišića preokrenuli rezultat u svoju korist.

Sutra su na rasporedu odgođeni susreti Rudar-Pazinka te Kurilovec-Segesta, dok će kolo u srijedu zatvoriti Vrbovec i Dugo Selo koji na Gradskom stadionu u Vrbovcu igraju od 15,30 sati. (FOTO: Dragan Đukanović/ Sportnews)