Hoarau rastužio prepuni Maksimir

Maksimir je bio pun baš kao i nekada. Gotovo trideset tisuća gledatelja došlo je podržati Modre u nastojanju da izbore Ligu prvaka. Razlog više za zadovoljstvo bio je pozitivan rezultat iz Berna, no nažalost u najvažnijoj ovosezonskoj utakmici Dinamo je ostao neporažen, ostavši tako bez glavne nagrade, koja je nakon pobjede od 2:1 pripala Young Boysima.

Otvaranje utakmice bilo je sjajno, već u sedmoj minuti prepune je tribine u trans bacio Izet Hajrović dovevši modri sastav nadomak cilja. S tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi u nastavku susreta u samo dvije minute švicarski prvak preokrenuo rezultat u svoju korist.

Junak sastava iz Berna postao je Hoarau koji je s dva pogotka u samo dvije minute (64. i 66.) promijenio tijek susreta. Najprije je bio precizan s bijele točke, da bi nekoliko trenutaka kasnije s dva metra zakucao loptu u mrežu. Mnogi će kod oba pogotka uprijeti prstom u suca Kuipersa da je olako prekršaj Leovca nad Assaleom okarakterizirao najstrožim kaznom, dok je drugom švicarskom pogotku prethodila ruka na njihova igrača na dvadesetak metara od njihova gola na što je ostao nijem.

Bilo kako bilo, Young Boys će u grupnu fazu Lige prvaka, dok Dinamu preostaje jesen u Europskoj ligi.