Inter u snježnoj generalki bolji od Sesveta

Inter je, u završnoj pripremnoj utakmici, odigranoj na zaprešićkom terenu s umjetnom travom, pobijedio drugoligaša Sesvete 5:1. Po izuzetno teškim uvjetima za igru, jer neposredno pred utakmicu počeo je padati gusti snijeg, igrači jedne i druge momčadi odigrali su dobru i zanimljivu utakmicu.

Nakon prvih 45. minuta igre Inter je imao vodstvo od 2:1 zgodicima Blaževića i Mazalovića, dok je za Sesvete strijelac bio Mamut. U nastavku susreta mrežu gostiju zatresao je još Andrić, te u dva navrata Ljubanović.

-Apsolutno na ovaj nastup ne možemo gledati kao na generalku za nastavak prvenstva. Trebala je biti generalka, ali to uvjeti nisu dozvolili. Bitno je da smo se rastrčali i da se nitko nije ozlijedio, a rezultat nije u prvom planu. Ostaje gorčina jer nismo mogli odraditi željeno, no moguće je da nas i u prvim kolima prvenstva prate slični uvjeti, pa ovo može poslužiti za prilagodbu- rekao je trener Intera Samir Toplak, čiji su igrači u ovim pripremama u pet odigranih utakmica ostvarili četiri pobjede i jedan remi.

Zalog je to za optimizam pred nastavak prvenstva, kojeg Zaprešićani otvaraju domaćom utakmicom protiv Slaven Belupa. (FOTO: NK Inter)