Josip Mesnik preporodio Udarnik

ZRK-1

Rukometašice Udarnika u nastavak prvenstva poveo je novi trener, Josip Mesnik koji je na klupi naslijedio Marija Turana koji je ekipu na polovici prvenstva ostavio na desetom mjestu s osam osvojenih bodova. U nastavku prvenstva, dodatno pomlađena momčad koju je pojačalo nekoliko perspektivnih djevojaka iz Lokomotive i Trešnjevke nakon šest odigranih susreta dohvatila je jesenski bodovni učinak. Uz poraze od vodećeg dvojca, Murvice i Rudara, ekipa je pod Mesnikovim vodstvom u gostima svladala Seniju i Rovinj, dok su pred domaćim navijačima Kurilovčanke bile uspješnije od Sloge te večeras protiv Samobora.

-Cure su poslušne, dobro rade i treniraju. Upijaju sve ono što radimo na treninzima, a ovakvi rezultati i igra njima su najveća nagrada. Veseli me što se bore za svaku loptu i što izgledamo kao ekipa- na prvu će trener rukometašica Udarnika, Josip Mesnik.

U večerašnjem susretu odigranom u Srednjoškolskoj dvorani rukometašice Udarnika bile su i više nego uvjerljive slavivši protiv Samoborki s 27:18. Nakon prvih trideset minuta domaće su igračice imale vodstvo od 11:9, no sjajnom igrom u nastavku, pogotovo u obrani koja je u dvadeset minuta primila samo tri pogotka slomile su u potpunosti otpor gošći.

-Odigrali smo dobru utakmicu, pogotovo u drugom dijelu kada nam je proradio i napad koji je štekao u prvom dijelu. Iz dobre obrane, vukli smo polukontru i kontru za lake golove. Mislim da smo ovom utakmicom napravili jedan dobar korak prema sredini ljestvice i ostanku u ligi- o utakmici će trener Mesnik.

Najefikasnija igračica u domaćem sastavu bila je Mia Kos sa sedam pogodaka, dok je Maja Božić za Samobor postigla šest.

Već sutra pred Mesnikom i četiri igračice iz današnjeg sastava (Skrbin, Vučićević, Perković, Katalinić) prilika je da u državnoj mlađekadetskoj ligi pokušaju pobjedama nad Samoborom i Trešnjevkom izboriti odlazak na državnu završnicu, što nikada nije uspjelo niti jednoj ženskoj ekipi iz Velike Gorice.

2. HRL ZAPAD, 17. KOLO
ŽRK UDARNIK – ŽRK SAMOBOR 27:18 (11:9)
ŽRK UDARNIK: Krsnik 5, Vučićević, Drača 4, Nedić, Mihaljević 3, Skrbin, Lovrenčić 4, Krizmanić, Kos 7, Perković, Tomljenović, Katalinić, Antonić 1, Treščec 3. TRENER: Josip Mesnik
ŽRK SAMOBOR: Pilić, Haramina, Lapoš 2, Hofer 2, Prodanović, Vapnar, Belanić, Kupres, Kozlovec, Katalenec 1, Kanceljak 4, Karasman 2, Božić 6, Matijaščić 1, Kovač. TRENERICA: Nikolina Pavković