KAKAV DEBI – Rukometašice Rugvice iznenadile pobjedom u Labinu

Na startu drugoligaške avanture rukometašice Rugvice su u povijesnom nastupu upisale pobjedu. Na teškom gostovanju u Labinu slavile su s 33:32
DSC_7736

U sjajnom svjetlu rukometašice Rugvice predstavile su se na otvaranju povijesne drugoligaške sezone. Put ih je odmah na startu odveo na neugodno i vruće gostovanje u Labin, gdje se bodovi rijetko osvajaju. Domaća ekipa Rudara u posljednje dvije sezone u Sportskom centru Franko Mileta nije doživjela poraz, no protiv raspoloženih i odličnih Rugvičanki morale su potpisati kapitulaciju.

Konačnih 33:32 u korist mlade i razigrane ekipe Rugvice najbolje opisuje stvari na parketu, gdje se tijekom svih šezdeset minuta vodila rovovska bitka za dva boda. Izuzev u nekoliko navrata minimalnih prednosti domaće ekipe, sve ostalo bilo je na strani rugvičkih rukometašica, koje su u nekoliko navrata imale i tri pogotka prednosti.

-Slatka pobjeda koju smo zaslužili, jer smo cijelo vrijeme dobro igrali i vodili većim dijelom utakmice. Da smo kojim slučajem i izgubili, ja bih curama čestitala, jer su odigrale vrhunsku utakmicu- nakon susreta u Labinu će trenerica Andrea Mikulić.

A da se njezine igračice nisu preplašile favoriziranog suparnika, pokazale su već uvodne minute u kojima su Rugvičanke odlučnom i hrabrom igrom polako gradile prednost. Semafor je u 14. minuti pokazivao 6:9, što je bio znak za minutu odmora domaćeg trenera. Urodilo je plodom jer u narednih deset minuta domaće rukometašice vraćaju susret u egal (12:12), no do odlaska na odmor stvari se još jednom mijenjaju te Rugvica vodi 18:15.

Već tada se vidjelo kako je senzaciju blizu, no da bi se osvojili bodovi trebalo je izdržati još trideset paklenih minuta, koje nisu dobro krenule, jer već nakon pet minuta Rudar je imao vodstvo od 19:18. Trenerica Andrea Mikulić zatražila je minutu odmora, te uspjela smiriti igračice nakon čega je krenula igra gol za gol.

U posljednju četvrtinu utakmice Rugvica je ušla s prednošću od dva gola (22:24), a koji trenutak kasnije bilo je i +3 (23:26). Uspijevaju domaće igračice još jednom uhvati priključak (26:26). Hrabrom i odlučnom igrom u posljednjih pet minuta Rugvica ulazi s prednošću od tri gola (27:30), da bi sudački dvojac Irena Pahor i Sanja Trbović, dvostrukim isključenjem pomogle domaćim igračicama da se još jednom vrate u utakmicu. Međutim, ni to nije pokolebalo Rugvičanke da daju posljednji atom snage i uzdignutih ruku napuste parket labinske dvorane.

-Ovi bodovi nam olakšavaju sve dalje. Dobro je početi pobjedom, no ovo je tek početak i pred nama je još puno posla- zaključila je trenerica Andrea Mikulić.

Pogodak za pobjedu pola minute prije kraja postigla je Ana Radosavac s linije od sedam metara. Bio je to njen ukupno sedmi zgoditak, koliko je postigla i Lucija Marjančić, no prvo ime susreta zasigurno je bila vratarka Lea Krznar koja je susret završila sa 17 obrana.