KURILOVEC JUNAČKI PAO – Istra 1961 prošla tek nakon produžetka

Prvoligaš iz Pule prolazak dalje izborio je tek u produžetku u kojem su igrači Istre 1961 došli do pobjede od 3:2
DSC_7582

Odlične partije protiv Sesveta i HNK Gorice uoči početka nisu bila slučajnost, jer mlada i poletna momčad Kurilovca u sjajnom se izdanju predstavila i u današnjem susretu šesnaestine finala Kupa Hrvatske.

Gost Udarnika bio je prvoligaš iz Pule, Istra 1961 koju s klupe vodi bivši igrač i trener u školi nogometa tadašnjeg Udarnika, Ivan Prelec koji je srdačno dočekan u svom Kurilovcu. No, za prolazak u daljnju fazu natjecanja njegovi su se igrači morali itekako namučiti, te su prolazak među 16 najbolji ostvarili tek nakon produžetaka i pobjede od 3:2, pri čemu su u dva navrata hvatali prednost Kurilovčana.

Nakon lijepe i tople dobrodošlice za Preleca i njegova pomoćnika Damira Grlića, uslijedio je hladan tuš, jer već u trećoj minuti došlo je do promjene rezultata. Zaigranost gostujućih igrača koristi Kelava, koji je sjajno pronašao danas raspoloženog Spudića, koji se sjurio prema protivničkom golu i lagano poentirao za vodstvo.

Trebalo je gostima gotovo pola sata da se saberu i ozbiljnije ugroze Kurilovec. Dogodilo se to u 28. minuti kada je Munivrana vratio stvari na početak. No, bila je radost gostiju kratko vijeka, jer samo tri minute kasnije u naslovnoj ulozi ponovno je Kelava, koji ovoga puta pronalazi Čureka koji zabija za novo vodstvo domaće momčadi.

Vidio je trener Istre 1961 da je vrag odnio šalu te je početkom nastavka u igru uveo standardne Lončara i Čužea, koji je u 64. po drugi puta matirao domaćeg vratara. Rezultat se u preostalom vremenu više nije mijenjao te je susret otišao u produžetka koji su donijeli puno drame.

Najprije su gosti u 95. preko Rufatija poveli, a samo šest minuta kasnije Kurilovec je dobio priliku za povratak. Rufati je u svom šesnaestercu zaustavio tek ušlog Sudara, te je sudac župan pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo kapetan Čunčić, a njegov je udarac zaustavila vratnica. Nažalost, ni to bila jedina nesreća po domaću momčad, jer u sudačkoj nadoknadi u dva se navrata mogao proslaviti Sedlaček, no vratar Majkić te gostujući blok, spriječili su možebitnu senzaciju.

Reakcije trenera
Perica Vidak (NK Kurilovec): Nezaslužen poraz, jer bili smo bolja momčad i zaslužili smo prolazak dalje. No, kada se ovakav poraz dogodi, tada dečkima ne možete ništa reži, jer dali su sve od sebe i ostavili srce na terenu. Ovo je kontinuitet, te naše utakmice protiv bolje rangiranih klubova dokazuju kako ovdje ima potencijala.

Ivan Prelec (NK Istra 1961): Momčad Kurilovca zaslužuje sve pohvale, jer su nas doveli na velike muke i učinili utakmicu otvorenom do zadnjeg trenutka. Mi smo danas svjesno dali priliku igračima s manjom minutažom. Kup nam je bitan, no prioritet je na prvenstvu, jer tamo se borimo za svaki bod koji nam je bitan.

ŠESNAESTINA FINALA KUPA HRVATSKE
NK KURILOVEC – NK ISTRA 1961 2:3
STRIJELCI: 0:1 Spudić (3), 1:1 Munivrana (28), 2:1 Čurek (31), 2:2 Čuže (64), 2:3 Rufati (95)
NK KURILOVEC: Bogović, Karabatić, Rajić, Čunčić, Spudić, Matoš, Povoljnjak (od 106. Borovac), Čurek, Mandura, Kelava (od 100. Sudar), Grdenić (od 70. Sedlaček). TRENER: Perica Vidak
NK ISTRA 1961: Majkić, Franić (od 79. Grujević ), Tomašević, Rufati, Rubić, Fintić (od 46. Lončar ), Močinić (od 90. Gržan ), Obeng, Munivrana, Laukžemis (od 58. Čuže ), Bušnja . TRENER: Ivan Prelec