Lokomotiva uvjerljiva u Dugom Selu

U zaostaloj utakmici osmog kola Lokomotiva je upisala visoku pobjedu od 39:22 protiv Dugog Sela. Lokosice, koje u nedjelju 19. studenog protiv austrijskog Stockeraua trebaju potvrditi polazak u treće kolo Challenge kupa, nisu imale težak posao na ovom gostovanju.

Iako su domaće igračice dobro krenule i u šestoj minuti povele s 4:2, Lokosice su brzo okrenule zaostatak u prednost i slomile otpor Dugog Sela. Već nakon prvih pola sata igre rukometašice Nenada Šoštarića vodile su s visokih deset pogodaka prednosti (9:19). Niti u nastavku igračice Dugog Sela nisu uspjele zaprijetiti pa je Lokomotiva nastavila povećavati svoju prednost.

Trener Lokosica dao je priliku svim igračicama pa su se tako sve osim vratarki upisale u strijelce. Najraspucanije bile su Larissa Kalaus i Jelena Kajfeš svaka s po osam golova, dok su za Dugo Selo po četiri zabile Iva Rokavac i Anamarija Galić.

1. HRLŽ, 8. KOLO
ŽRK DUGO SELO ’55 – ŽRK LOKOMOTIVA 22:39 (9:19)
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 15 obrana, Ljubić 1, Mamić 2, Kapetanović 2, Čamber 1, Jakešić, Slišković 1, Bebek, Marjančić 2, Galić 4, Svetec, Šebalj, Franjić, Rokavec 4, Prevendar 2, Božić 2. TRENER: Nenad Plašić
ŽRK LOKOMOTIVA: Boras 1, P. Posavec 1, Kajfeš 8, Šenvald 1, S. Posavec 4, Zagorščak 4, Kalaus 8, Japundža 1, Ćurić 2 obrane, Plahinek 3, Glavan 4, Prkačin 2, Pijević 10 obrana. TRENER: Nenad Šoštarić