Lonja pobjedom protiv Bune stigla do trećeg mjesta

Lijepo vrijeme opet je izmamilo velik broj gledatelja u Lonjicu, gdje je domaća Lonja ugostila Bunu, koju su domaći igrači svladali s 2:0 zgodicima dvostrukog strijelca Marija Simonovića.

Lonja je krenula od početka po rani gol, međutim gosti su se uspijevali braniti i držati svoju mrežu čistom do 25. minute kada je Baček proigrao Simonovića koji zakucava loptu pod gredu. Nakon postignutog pogotka domaći su igrači zagospodarili terenom stvarajući prilike koje su ostakle nerealizirane, no u 43. minuti na pravom je mjestu ponovno bio Simović koji je odbijanac nakon što je vratar gostiju obranio udarac Kahline pospremio u mrežu.

U drugom dijelu rutinska igra domaćina, pregršt prilika i lijepih poteza, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Lonja u čiji se sastav vratio Matija Delija s ova je tri boda skočila na treću poziciju iza vodeće Sloge i Dinamo Hidrela koji su jučer odigrali međusobni susret u kojem je sastav iz Križa slavio s 4:1.

-Ovo nitko nije očekivao od nas. Najugodnije smo iznenađenje lige, a vjerujem kako smo sljedeće sezone kadri napasti i sam vrh- istaknuo je trener Lonje Igor Maksimović.