Mladi Vatreni uvjerljivi protiv Moldavije

VLASIC

Mlada reprezentacija Hrvatske po drugi je puta u ovom kvalifikacijskom susretu gostovala u Velikoj Gorici. Nakon što su izabranici Nenada Gračana u studenome 2017. svladali slabašni San Marino (5:0) i u jučer odigranom susretu protiv Moldavije mlada reprezentacija Hrvatske bila je uvjerljiva. Susret u svoju korist mladi Vatreni riješili su s 4:0 čime su i dalje ostali u igri za plasman na Europsko prvenstvo. Trenutno su drugoplasirani s tri boda manje od vodeće Grčke.

Bolju igru Hrvatska je okrunila u 35. minuti kada je nakon prekida Alena Halilovića najviši u skoku bio Nikola Vlašić koji je doveo našu vrstu u vodstvo, koja je pobjedu potvrdila u početnim minutama nastavka kada su gostujućeg vratara u samo dvije minute u dva navrata matirali Antonio Jakoliš i po drugi puta Nikola Vlašić, dok je konačnih 4:0 postavio Fran Karačić u 74. minuti utakmice.

Uvjerljiva pobjeda na kraju je skupo plaćena, jer je naša reprezentacija ostala lišena usluga Nikole More kojeg zbog ozljede koljena očekuje višemjesečna rehabilitacija.

Atmosferu iz Velike Gorice možete pogledati u našoj GALERIJI.

KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO U-21, SKUPINA 1
HRVATSKA – MOLDAVIJA 4:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Vlašić (35), 2:0 Jakoliš (47), 3:0 Vlašić (49), 4:0 Karačić (74).
HRVATSKA: Posavec, Karačić, Sosa, Balić, Ćaleta-Car, Moro (od 13. Fiolić), Brekalo, Vlašić, Jakoliš (od 65. Roguljić), Halilović (od 76. Ćorić), Šimić. IZBORNIK: Nenad Gračan
MOLDAVIJA: Cebotari, A. Macritchii, Tiscul, Prepelita, Marandici, Dragan (od 76.Svinarenco), Nicolaescu (od 67. Stina), Boiciuc, V. Macritchii, Craciun, Tibuleac (od 25. Zagaevschii). Izbornik: Danut Oprea