Mladost po prvi puta pobjednik Regionalne lige

Mladost je prvi put u 11 godina postojanja Regionalne lige trofej donijela na Savu i prvi nakon sedam godina, jer posljednji trofej Žapci su osvojili 2011. godine kada su bili pobjednici Kupa
Mladost zaustavila niz Gruža te po prvi put osvojila Regionalnu ligu

Vaterpolisti Mladosti pobjednici su Regionalne vaterpolo lige, nakon što su finalu bili bolji od dubrovačkog Juga 13:12. Žapci su odigrali sjaju utakmicu u kojoj su u svim segmentima igre bili bolji od Juga, koji je u posljednjoj četvrtini uspio ublažiti poraz.

S tri pogotka najučinkovitiji je bio Lovre Miloš, koji je ujedno i proglašen najboljim pojedincem finalne utakmice, Cosmin Radu i Miloš Ćuk postigli su 2 zgoditka, dok su jednom precizni bili Marino Čagalj, Antonio Petković, Franko Lazić, Luka Bajić, Matias Biljaka te Ivan Buljubašić.

-Mislim da smo odigrali tri fantastične četvrtine. Izvanredna obrana, bez greške. Imali smo vrlo dobrog igrača više i jako dobrog igrača manje. Bili smo u manjem padu u drugoj polovici sezone, ali vratili smo se kada je to bilo najpotrebnije. Čestitke ovim momcima i neka im je ovo poticaj za daljnji rad i daljnje uspjehe! Mislim da je ovo veliki dan za Mladost i povratak zagrebačkog vaterpola na staze stare slave– izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Mladost je tako prvi put u 11 godina postojanja Regionalne lige trofej donijela na Savu i prvi nakon sedam godina, jer posljednji trofej Žapci su osvojili 2011. godine kada su bili pobjednici Kupa.