Novigrad u Velikoj Gorici šaptom pade

Ono što Dinamu nije uspjelo u devedeset minuta, igrači Gorice odradili su s lakoćom. Novigrad će gostovanje u Velikoj Gorici nakon 5:2 u korist razigrane i nadahnute domaće momčadi pokušati što prije zaboraviti.

Sjajno je momčad trenera Ivana Preleca odreagirala u današnjem susretu u kojem su posustali tek u završnici nakon vodstva od 5:0 što su gosti kaznili za ublažavanje poraza. Uraganskih petanest minuta od 15. do 31. minute domaći su igrači iskoristili za tri pogotka. Ojamaa je otvorio golijadu, a nastavili su je Šipoš i Žutić.

U istom ritmu Gorica ulazi i u nastavak te preko Maslowskog i još jednom Šipoša podiže na visokih 5:0. Povukla se nakon toga ručna te su napadi oslabili. To koriste igrači Novigrada koji preko Belakovića i Cenaja ipak malo ublažuju poraz istarskog sastava.

2. HNL, 15. KOLO
HNK GORICA – NK NOVIGRAD 5:2 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Ojamaa (15), 2:0 Šipoš (24), 3:0 Žutić (31), 4:0 Maslowski (52), 5:0 Šipoš (56), 5:1 Belaković (64), 5:2 Cenaj (90)
HNK GORICA: Kahlina, Jančetić, Žutić, Sedlaček (od 73. Milanović), Čagalj, Marina, Ljubisavljević, Šipoš, Maslowski, Ojamaa (od 71. Humeljak), Muhar (od 67. Zenko). TRENER: Ivan Prelec
NK NOVIGRAD: Boglić, Zirdum, Vrhovac, Pierre (od 57. Doći), Belaković, Batelić (od 46. Cenaj), Smirnov (od 67. Živković), Pamić, Pilj, Filipović, Burić