PALE SU SESVETE – Gorica preuzela vrh Lige za ostanak

Rukometaši Gorice s 33:27 svladali su Sesvete za miran plov prema ligaškom ostanku
DSC_8508

Rukometaši Gorice večerašnjom pobjedom protiv Sesveta vjerojatno su učinili i posljednji korak prema ligaškom ostanku u Premijer ligi. Povratak u Gradsku sportsku dvoranu, Goričani su okrunili sjajnim izdanjem protiv Sesveta koje su poražene s 33:27. Ovom pobjedom pet kola prije kraja Lige za ostanak Gorica je preuzela vrh poretka, čime je nastavljen rezultatski uzlet.

-Sa zadnjeg na prvo mjesto. Napokon, nakon devet mjeseci lige, ne znam što drugo reći- nakon susreta će Ivan Laljek, koji je u pobjedu ugradio šest pogodaka.

Prvih dvadesetak minuta utakmice pripalo je gostima koji su u nekoliko navrata imali po dva zgoditka prednosti. Nakon što je Vrdoljak u 24. minuti pogodio za vodstvo Gorice (12:11), rezultatska prednost konstantno je bila na strani Gorice. Na odmor su Goričani otišli s dva gola viška (15:13), da bi u drugom dijelu bilo i +5, no tek u posljednjim minutama u potpunosti je slomljen otpor gostiju.

-Oni su do sada bili prvi, sve su to dobri igrači. Uspjeli smo se na kraju odlijepiti. Obrana je ponovno bila prava i rezultat se vidi- o utakmici će Laljek, koji najavljuje kako je do kraja prvenstva cilj ostati na vrhu poretka.

-Dižemo se iz utakmice u utakmicu. Atmosfera je ponovno sjajna, dišemo kao jedan, a to se vidi i na terenu. Naš je cilj sada da više ne izgubimo niti jednu utakmicu- zaključio je Laljek razgovor.

HT PREMIJER LIGA- LIGA ZA OSTANAK, 5. KOLO
HRK GORICA – MRK SESVETE 33:27 (15:13)
HRK GORICA: Ceković 6, Marjanović, Laljek 6, Goričanec, Negran 1, Pušić, Zrinušić, Klarica 5, Šalić 2, Ćavar 7, Ljubić 2, Sladoljev 2 obrane, Žarković, Šafranko 3, Vrdoljak 1, Totić 9 obrana. TRENER: Andrija Nikolić
MRK SESVETE: Mudrinjak 7 obrana, Gavrić 4, Šuker 3, Ezgeta 3, Perković, Mirosavljević, Gramljak, Jurakić, Mihaljević, Jelovčić, Panjan, Mršić 10, Kocen, Strbad 6, Krešić, Grgurić 1. TRENER: Davor Dominiković