Pobjedom u Sesvetama Goričani učinili veliki korak prema ostanku u ligi

Prvom ovosezonskom pobjedom u gostima rukometaši Gorice učinili su veliki korak prema očuvanju premijerligaškog statusa. Na gostovanju u Sesvetama, gdje su jesenas pobijedili sami sebe prokockavši sedam pogodaka prednosti, u jučer odigrano susretu zrelom i odgovornom igrom tijekom svih šezdeset minuta došli su do pobjede od 28:24 kojom su najvjerojatnije učinile odlučujući korak prema ostanku u Premijer lige. Iako su do kraja prvenstva ostala još četiri kola, Goričani su u velikoj prednosti pred Karlovcem kojem su sada odmakli na četiri boda, a baš sljedeće subote Karlovčani dolaze u Veliku Goricu.

Nakon što je u većini prvog dijela rezultat bio izjednačen, u posljednje četiri minute Gorica preko Ivana Laljeka i Davora Ćavara uspijeva podići prednost na četiri pogotka. Pokazat će se kasnije da je ta završnica poluvremena bila odlučujuća, jer se Sesvete do kraja utakmice nisu uspjele vratiti iz rezultatskog minusa. Najbliže su došli u 43. minuti kada ih je na minus jedan vratio Neven Grgurić (20:21), ali više od toga nisu uspjeli.

Upravo su Laljek i Ćavar bili najbolji u redovima Gorice sa sedam postignutih pogodaka, dok je pet za Sesvete postigao Grgurić.