PPD Zagreb u vitrine pospremio i 25. Kup Hrvatske

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb po 25. puta u svojoj povijesti osvojili su Kup Hrvatske. U velikom finalu igranom u Sportskoj dvorani Marija i Line u Umagu svladali su NEXE s 27: 18.

U prvom poluvremenu gledali smo šahovsku bitku trenera Saračevića i Horvata. Vidjeli smo 30 minuta igre s dvije fantastične obrane, svjedočili raspoloženim Urhu Kastelicu i Kristianu Pilipoviću koji su branili i najveće zicere te stoga ne treba čuditi da se na predah otišlo sa samo jednim golom prednosti za Zagreb (12:11). Susret je bio neizvjestan gotovo do 45. minute, ali onda se igra Nexea počela raspadati te je PPD Zagreb na kraju stigao do lagane pobjede od devet pogodaka prednosti.

Najbolji u finalnoj utakmici bili su Zlatko Horvat s osam te Damir Bičanić sa šest pogodaka. Urh Kastelic igrao je veliku utakmicu i sa 16 obrana bio možda i prvo ime u pobjedničkim redovima.

Jubilarni 25. Kup Hrvatske za PPD Zagreb osvojili su Josip Ereš, Luka Mrakovčić, Tin Lučin, Josip Božić – Pavletić, Tin Kontrec, Igor Vori, Arian Jović, Dobrivoje Marković, Ivan Vekić, Zlatko Horvat, Leon Šušnja, Josip Valčić, Petar Medić, Tonči Valčić, David Miklavčić, Valentino Ravnić, Matej Hrstić, Mario Vuglač, Damir Bičanić, Domagoj Pavlović, Josip Vekić i Urh Kastelic.