Prvi europski bod za rukometaše PPD Zagreba

Zagreb: VELUX EHF Liga prvaka, RK PPD Zagreb – SC MOL-Pick Szeged

Rukometaši PPD Zagreba koji su Ligu prvaka otvorili s pet uzastopnih poraza, na današnjem gostovanju u Norveškoj kod Elveruma osvojili su prvi bod odigravši 30:30. Zgoditak vrijedan boda u posljednjoj sekundi postigao je Marin Šipić.

Bili su Zagrebaši vrlo blizu trijumfa, jer nakon prvih pola sata igre imali s pet pogodaka viška (18:13). Istu prednost igrači trenera Veselina Vujovića imali su i dvadesetak minuta prije kraja, da bi domaćini u posljednjih deset minuta ušli s egalom (25:25). Poveli su igrači Elveruma desetak sekundi prije kraja 30:29, da bi Šipić u posljednjoj sekundi bio priseban te pogodio za izjednačenje.

Osam golova za PPD postigao je Ante Gadža, dok su po pet pridodali Matej Hrstić i Damir Bičanić s po pet golova. Za Elverum je osam postigao Blonz.

U idućem kolu,10. studenog PPD Zagreb očekuje gostovanje u Celju kod Pivovarne Laško.