Rak proigravao, a Blažević i Andrić pogađali mrežu Istre 1961

Inter je upisao pobjedu u Puli, gdje su igrači trenera Samira Toplaka s 4:2 svladali Istru 1961. Po dva pogotka za Inter postigli su Vlatko Blažević i Komnen Andrić, te je svaki od njih sada na osam ligaških zgoditaka.

U odličnoj predstavi Istra je povela u 19. minuti preko Rocea nakon dobrog prodora Ottochiana. Pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno igračima Intera za preokret. U 48. minuti Rak je ubacio s desne strane, igrač domaćina odbio je loptu Blaževića, koji iz blizine trese mrežu i poravnava rezultat. U 50. minuti Rak centrira s lijeve strane, a Andrić glavom iz blizine pogađa za vodstvo Intera. Istra je izjednačila u 63. minuti preko Mateia.

Pobjednik susreta odlučen je u posljednjim minutama susreta. U 87. minuti Tihomir Pejin pokazao je na bijelu točku za Inter, što je kod domaćih igrača izazvalo veliki bijes, no sudac svoju odluku nije promijenio. Siguran realizator bio je Andrić, da bi pobjedu Intera u sudačkoj nadoknadi zapečatio Vlatko Blažević.