Rudeš do pobjede u gradskom kvartovskom derbiju

Pitanje pobjednika odlučeno u drugom poluvremenu
IMG-8397

U malom zagrebačkom kvartovskom derbiju sastali su se susjedi Kustošija i Rudeš. Dvoboj je odigran na stadionu NC Kustošija pred 300 gledatelja. Susret je okončan rezultatom 2:0 za Rudeš. Kustošija je upisala treći uzastopni poraz i dalje je bez bodova, dok je Rudeš zabilježio drugu pobjedu ove sezone i sada je na šest bodova.

Po prilikama u prvom poluvremenu, Rudeš je bio bolji, dok je Kustošija izgledala dosta rezervirano. Domaćin je bio defenzivan, a gosti ofenzivni i konkretniji. Šteta što prisutni gledatelji nisu vidjeli pokoji pogodak.

Već u osmoj minuti dogodila se prva ozbiljna prilika na utakmici i to za Rudeš. Seth Amoateng prošao je po lijevoj strani i pronašao Denija Jurića u kaznenom prostoru Kustošije. Jurić je pucao iz prve, ali njegov udarac otišao je pored gola. U 28. minuti nova velika šansa za Rudeš. Mislav Matić dodao je loptu Nikoli Buriću. Burić se našao sam pred vratarom Kustošije Darijanom Radelićem Žarkovom, pucao je, ali Radelić Žarkov spasio je svoju momčad od primljenog pogotka. Pet minuta kasnije javila se Kustošija. Marko Šlogar dobro je pucao, ali vratar Rudeša Ivan Banić je uz male probleme zaustavio njegov pokušaj. U 44. minuti trener Rudeša Mirko Labrović dobio je opomenu zbog prigovora na odluku glavnog suca susreta Denisa Plantosara iz Darde.

U nastavku Rudeš je postigao dva pogotka i došao do sasvim zaslužene pobjede. U 64. minuti Nikola Burić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Sedam minuta poslije Deni Jurić pogodio je gredu nakon ubačaja s lijeve strane. Međutim, na odbijenoj lopti našao se Dejan Čabraja, koji je naciljao desni donji kut za konačnih 0:2.

Do kraja utakmice Kustošija je pokušala doći barem do počasnog pogotka, ali na kraju nije uspjela u toj namjeri.

Reakcije trenera na utakmicu
Ante Ivanda (NK Kustošija): Gledajući utakmicu u cjelini, u prvom poluvremenu imali smo izrazite šanse. Po prilikama, mislim da smo zaslužili voditi. U drugom poluvremenu primimo golove iz naših grešaka koje su se dogodile i ovaj put. Ne kaznimo ono što nam suparnik pokloni ili što sami stvorimo. Nama se uvijek dogodi da nas protivnik kazni. Rudeš ima ekipnu i pojedinačnu kvalitetu, ali golovi su više plod naših grešaka, možda i nesmotrenosti.

Mirko Labrović (NK Rudeš): Pribojavao sam se ovog susreta s obzirom na to da smo u prošlom kolu protiv Šibenika odigrali lošu utakmicu. Međutim, pokazali smo više zrelosti kada je realizacija u pitanju. Mislim da je to presudilo pobjednika. Treba čestitati Kustošiji na predstavi koja je bila dobra i gdje su imali svoje šanse. Mi smo imali raspoloženog vratara. Igra se za golove. Mi smo ih postigli, oni nisu. To su stvari na koje ne možemo utjecati. Nismo htjeli doći u zonu rizika da izgubimo utakmicu. Veseli me da smo u odnosu na prošlo kolo s potpuno novom ekipom pobijedili utakmicu. Šest bodova u tri utakmice je interesantan podatak za Rudeš, koji je u stvaranju.
Pripremio: Matej Kalem

DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 3. KOLO
NK KUSTOŠIJA – NK RUDEŠ 0:2 (0:0)
ZAGREB Stadion NC Kustošija. Gledatelja 300. Sudac: Denis Plantosar (Darda) 6,5. Pomoćnici: Igor Babić (Orahovica) i Mario Lončar (Čačinci). Četvrti sudac: Antonio Škobić (Osijek). Delegat: Antun Raković (Zagreb). Kontrolor suđenja: Ivica Metličić (Škrip).
STRIJELCI: 0:1 – Burić (64), 0:2 – Čabraja (71).
NK KUSTOŠIJA (4-2-3-1): Radelić Žarkov 6 – Šimunić 6, Šušković Jakopac 6, Vukadin 6, Pavković 6 – Jugović 6, Molls 6 – Vragolović 6 (od 58. Štimac 6), Mlinarić 6 (od 64. Ljubanović 6), Deak 6 – Marko Šlogar 6 (od 75. Martin Šlogar -). Trener: Ante Ivanda 6.
NK RUDEŠ (4-4-2): Banić 6,5 – Gorupec 6,5, Šuto 6,5, Mesarić 6,5, Manenica 6,5 (od 88. Kćira -) – Burić 7 (od 70. Okechukwu -), Matić 6,5, Zoungrana 6,5, Amoateng 6,5 – Jurić 6,5, Čabraja 7,5 (od 81. Radas -). Trener: Mirko Labrović 7.
IGRAČ UTAKMICE: Dejan Čabraja.