Rukometaši Gorice potvrdili ostanak u ligi

Trećom uzastopnom pobjedom rukometaši Gorice definitivno su osigurali ostanak u ligi. Nakon Metalca i Sesveta, pred naletom Goričanima pokleknuo je i Karlovac, koji se ovim porazom najvjerojatnije pridružio Metalcu u napuštanju Premijer lige. U susretu odigranom u Velikoj Gorici domaći rukometaši ništa nisu prepustili slučaju te su slavili s uvjerljivih 31:21.

Junaci goričke pobjede kojom je i matematički osiguran ostanak bio je vratar Tomislav Sladoljev koji je obranio 19 udaraca protivničkih igrača, dok su strijelce predvodili Ivan Laljek, Davor Ćavar i Ivan Žarković koji su postigli po šest zgoditaka.

-Odigrali smo jaku obranu, pogotovo nakon desete minute kada su sve stvari sjele na svoje mjesto. Dobra obrana donijela nam je mnoštvo pogodaka iz kontre i polukontre nakon čega smo napravili i tu razliku- kaže trener Hrvoje Pekera koji je izuzetno zadovoljan pristupom igrača koji su posljednjih mjeseci ginuli na terenu.

-Unatoč ozljedama i svim nedaćama uspjeli smo se presložiti i uigrati. Dobra atmosfera nije nas napustila i uspjeli smo u svom cilju- pojasnio je Pekera.

Tri kola prije kraja prvenstva Gorica drži drugo mjesto Lige za ostanak s bodom manje od Umaga. Kako je najavio trener u prestala tri susreta (Zamet, Umaga, Metalac) priliku za igrom dobit će igrači s manjom minutažom.