Senzacija u Velikoj Gorici- pala je Cibona

kk-1

Košarkaši Gorice kreirali su senzaciju na parketu Gradske sportske dvorane gdje su u sjajnoj utakmici s 83:76 svladali višestrukog prvaka Hrvatske Cibonu.

Domaća momčad od početka susreta krenula je silovito, te su već tijekom prvih deset minuta igre imali prednost od deset poena (23:13). Nakratko su Vukovi, u drugoj četvrtini uhvatili priključak povevši nakratko s 26:25, no do odlaska na veliki odmor Gorica vraća prednost te sjajnih dvadeset minuta zaključuje s osam koševa viška (43:35).

Najvećih +13 Gorica je imala na isteku 23. minute (53:40), što su košarkaši Cibone uspjeli anulirati poravnavši rezultat na 53:53. Seriju bez ubačaja prekida tricom Marin Zrnić. Velika borba nastavljena je i u posljednjih desetak minuta, a odlučujući korak prema pobjedi Gorica je napravila tricom Ljube Prgometa četiri minute prije kraja kada je semafor pokazivao 73:64. Najbliže se Cibona približila na 75:71, da bi pobjedu potvrdili najiskusniji u domaćim redovima Ante Mašić i Ljubo Prgomet ubačajima s linije slobodnih bacanja.

-S obzirom na minutažu njihovih najboljih igrača tu nije bilo podcjenjivanja. Možda smo ih iznenadili u nekim stvarima, odigrali smo sjajnu utakmicu. Ne želim nikoga izdvajati, jer svi su momci dali svoj maksimum. Svi su napravili taj mali kotačić, a mi jedino tako možemo igrati. Ovo je pokazatelj da možemo, ali i ohrabrenje za dalje- rekao je nakon susreta trener domaće momčadi Josip Sesar.

Najučinkovitiji igrač u redovima Gorice bio je Marko Baković sa 16 poena, Borna Kapusta je ubacio 13 podijelivši pri tome osam asistencija, dok je Ljubo Prgomet susret završio s 10 ubačaja. Cibonine strijelce predvodili su Josip Bilinovac s 14,Filip Bundović s 11, dok su po deset poena ubacili Marko Ljubičić i Damir Markota.

Što smo zabilježili na utakmici pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.