Sjajna predstava Dinama u Ukrajini dostatna za bod

Dinamo je sa Shakhtarom odigrao 2:2 čime je put prema osmini finala Lige prvaka ostao itekako otvoren
Harkiv: Susret Šahtara i Dinama u 3. kolu UEFA Lige prvaka

Iznenadio je trener Dinama Nenad Bjelica startnom postavom uoči današnjeg susreta protiv Shakhtara. Kao i protiv Atalante i Manchester City odlučio se za tri stopera, a umjesto Brune Petkovića u vrhu napada zaigrao je Mario Gavranović.

Dobru utakmicu odigrali su Dinamovci u Kharkivu na stadionu OSK Metalist, gdje su u susretu trećeg kola Lige prvaka osvojili bod kod ukrajinskog Shakhtara odigravši 2:2. Malo je nedostajalo da se Dinamo s punim plijenom vrati iz Ukrajine, no završnih petnaestak minuta malo su posustali te su igrači Shakhtara uspjeli izvući remi.

Ukrajinski prvak poveo je u 16. minuti pogotkom Konopljanke, a devet minuta kasnije izjednačio je Olmo. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a nastavak susreta u početnoj je fazi pripao modrom sastavu koji je 60. minuti došao do vodstva.  Pjatov je povlačio Gavranovića tijekom Dinamovog kornera, nakon čega je Dinamov napadač pao na pod, a sudac Lahoz pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Oršić.

Goran Stanzl/PIXSELL

Držao je Dinamo vodstvo petnaest minuta, do 75. kada je slabu reakciju Stojanovića iskoristio Dodo kojem nije bilo teško matirati Livakovića. Iako su Ukrajinci nakon postignutog gola bili dominantniji, najbolju priliku ipak je imao Dinamo. Sjajna akcija u 88. minuti, ipak nije zaključena pogotkom, jer umjesto mreže Olmo je zatresao vratnicu.

Šteta, što nisu osvojena sva tri boda, no i s ovim se bodom jako puno toga otvorilo prema osmini finala Lige prvaka.