Vaterpolisti Hrvatske svladali Crnu Goru i osigurali četvrtfinale Eura

U drugom susretu Europskog prvenstva čiji je domaćin Budimpešta, hrvatski su vaterpolisti svladali Crnu Goru s 11:10
Beograd: Hrvatska i Srbija u finalu Svjetske lige

U drugom susretu Europskog prvenstva čiji je domaćin Budimpešta, hrvatski su vaterpolisti svladali Crnu Goru s 11:10. Bio je to izravan sraz dviju najboljih reprezentacija skupine A, u kojem se odlučivalo o pobjedniku skupine koji će izbjeći susret osmine finala te ostvariti direktan plasman u četvrtfinale.

Iako je naša vrsta u posljednju četvrtinu ušla s pet zgoditaka prednosti (5:10), Crnogorci su uspjeli dvije i pol minute prije kraja vratiti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost poravnavši rezultat na 10:10. Ipak, Garcia je minutu prije kraja zabio za vodstvo, a pokazat će se kasnije i pobjedu Hrvatske.

U posljednjem susretu grupne faze Barakude očekuje susret protiv slabašne Slovačke koja je upisala dva poraza.