Vatreni u Puli svladali Gruziju

Pobjednički zalet od subote potvrđen je i u današnjem dvoboju te je Hrvatska godinu zaključila pobjedom od 2:1
PXL_191119_26844637

Tri dana nakon što su izborili nastup na Europskom prvenstvu, nogometaši Hrvatske odradili su na Aldo Drosini u Puli prijateljski susret protiv Gruzije. Pobjednički zalet od subote potvrđen je i u današnjem dvoboju te je Hrvatska godinu zaključila pobjedom od 2:1.

U današnjem susretu izbornik Zlatko Dalić, odlučio je poštedjeti igrači koji s iznijeli teret subotnje pobjede protiv Slovačke, tako da su na teren istrčali igrači s manjom minutažom. Osjetilo se to itekako u našoj igri, te su Gruzijci poveli u 19. minuti pogotkom Giorgija Papunašvilija. Šest minuta kasnije Hrvatska je izjednačila autogolom kapetana gostiju Gurama Kašije.

Pobjedu Hrvatskoj u 53. minuti donio je Ivan Perišić pogotkom glavom nakon ubačaja Josipa Juranovića, koji kao ni Nikola Vlašić nije dočekao završnicu utakmice na terenu, jer obojica su nešto ranije zbog ozljeda napustili igru.