VIDEO/FOTO: Rukometaši Gorice kući pjevajući iz Dubrovnika

Sjajna subota goričkog sporta zaključena je u Dubrovniku gdje su rukometaši Gorice s 30:29 porazili istoimenog domaćina
DSC_1733

Sjajna subota goričkog sporta zaključena je u Dubrovniku gdje su rukometaši Gorice s 30:29 porazili istoimenog domaćina. Time su se na najljepši mogući način priključili nogometašima Gorice koji su na Gradskom stadionu nadigrali Hajduk te košarkašima Gorice koji su slavili u Osijeku kod VROS-a.

I prije puta za Dubrovnik trener Andrija Nikolić znao je kako njegove igrače očekuje nimalo lagan posao, bez obzira na to što su mnogi vidjeli Goricu kao favorita. Loš ulazak u utakmicu nije se u konačnici odrazio na rezultat, jer Goričani su uspjeli anulirati pet zgoditaka zaostatka iz 19. minute (11:6).

Promjena vratara, nekoliko laganih zgoditaka i Gorica je uspjela do odlaska na odmor uloviti egal (15:15), da bi u 33. minuti po prvi puta i povela. Izmjenjivale su se momčadi tijekom drugih trideset minuta konstantno u vodstvo, a presudno korak prema pobjedi napravili su u posljednjih pet minuta Davor Ćavar i Ivan Laljek koji su postigli po dva zgoditka, dok je konačan mat domaćinu zadao Rudolf Zvonimir Šafranko.

-Zadovoljan sam kada smo na kraju uspjeli pobijediti, ali mislim što se same igre tiče, da možemo još bolje. Nas kalkulacije ne zanimaju, mi idemo utakmicu po utakmicu dati najbolje što možemo, pa ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti- izjavio je nakon utakmice trener HRK Gorice, Andrija Nikolić.

Najbolji strijelac Gorice bio je Davor Ćavar s devet zgoditaka, Ivan Laljek je pridodao pet, a po četiri zgoditka postigli su Bruno Negran i Hrvoje Ceković.

PAKET 24 PREMIJER LIGA, 6. KOLO
RK DUBROVNIK – HRK GORICA 29:30 (15:15)
RK DUBROVNIK: Morović, Knez, Brnin, Avdić, Putica, Gabrieri 3, Bušlje 3, Bevanda 1, Dabelic 6, Srna 6, Kobetić 2, Kosović, Barišić 7 obrana, Radić 6, Lončarica 2, Hrtica. TRENER: Silvijo Ivandija
HRK GORICA: Ceković 4, Laljek 5, Goričanec, Negran 4, Šalić, Vrbić 1, Purić 4 obrane, Ćavar 9, Sladoljev 2 obrane, Kraljević, Šafranko 3, Čelić 1, Tomašić, Gal, Ljubić. TRENER: Andrija Nikolić