Vinogradarova Mladost se vratila iz Međugorja

vino_1

Mali nogometaši Vinogradara vratili su se iz Međugorja gdje su proteklog vikenda sudjelovali na međunarodnom nogometnom turniru “Međugorje Cup 2019”. Najuspješniji jaskanski nogometni klub predstavljale su tri selekcije.

Selekciju U-9 vodio je Bruno Vađina te su osvojili prvo mjesto u svojoj skupini. Upisali su pobjede protiv Omiša (3:1 )i Zadra (1:0) dok ih je porazio Primorac (3:5). U sljedećoj fazi su ispali od nogometaša sarajevskog Željezničara (0:3) koji su odigrali odličan turnir te završili svoj nastup tek porazom u finalu. Bruno Vađina vodio je i selekciju U-11 koja je u skupini zauzela treće mjesto s pet osvojenih bodova, a od prolaska u daljnju fazu natjecanja dijelili su ih „milimetri“ odnosno gol razlika. Zeleni limači su svladali Split II 2:0, remizirali bez golova protiv Primorca i Gruda, a poraženi su 3:0 od Zrinjskog iz Mostara.

Najstarija selekcija koja je nastupala na turniru (U-13) pod vodstvom Tomislava Kelave remizirala je protiv Primorca (0:0), a poraze je upisala protiv Zrinjskog (0:2) i Kustošije (1:2) te su natjecanje završili u skupini.

Osim djece u Međugorju su kao njihova pratnji bili i brojni roditelji koji su boravak iskoristili za posjete crkvi Sv. Jakova, brda Križevac i Podbrdo-mjesto ukazanja. Troškove prijevoza djece i njihovih roditelja podmirio je Ivan Rubinić, glavni donator kluba.

Sudjelovanje na ovakvom jakom međunarodnom turniru bila je prigoda za dodatno međusobno druženje i zbližavanja kako djece tako i roditelja, a sigurno je i pokazatelj kako se u Vinogradaru sve više pažnje posvećuje radu s mladeži i stvaranju kvalitetnih nogometaša za seniorski nogomet.