01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 1 HNL

Nogometaši Gorice i dalje ispisuju jednu od najljepših sportskih priča u Hrvatskoj. Nakon što su svladali Hajduk i Osijek, pred naletom trupa Sergeja Jakirovića koji je i današnji susret pratio s tribina pala je Rijeka. Nije Goričane onesposobio niti poklonjeni zgoditak gostiju s kraja prvog dijela, jer u nastavku susreta borbena i rastrčana Gorica nošena gromoglasnom podrškom od gotovo tri tisuće navijača došla je do pobjede od 2:1 i četvrte pozicije, koja da je danas kraj prvenstva donosi i odlazak u Europu.

Riječani su u Goricu stigli s negativnim nizom od pet susreta bez pobjede, zbog čega se i trener Matjaž Kek pribojavao susreta. Na kraju mu je Gorica i presudila jer dok su domaći igrači slavili veliku pobjedu, Matjaž Kek, koji je u Rijeci proveo posljednjih pet godina, na pressici je informirao kako je u dogovoru s predsjednikom Miškovićem postao bivšim trenerom momčadi s Kvarnera.

Do preokreta je Gorica stigla zgodicima Zwolinskog i Atiemwena, koji su tako poništili Puljića koji je Rijeku f+doveo u vodstvo u 45. minuti iz poklonjenog jedanaesterca. Nažalost, najslabiji pojedinac današnjeg susreta, sudac Fran Jović u 84. minuti još jednom je pokazao na bijelu točku za goste, što je izazvalo veliko negodovanje publike, ali i domaćih igrača. Srećom gol Gorice danas je čuvao sjajni Kristijan Kahlina, koji je pročitao namjeru Puljića te je zaustavio njegov udarac, spriječivši povratak Riječana u igru.

HT PRVA LIGA, 10. KOLO
HNK GORICA – NK RIJEKA 2:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Puljić (45+1), 1:1 Zwolinski (54), 2:1 Atiemwen (80)
HNK GORICA: Kahlina, Muhammed, Čagalj, Jovičić, Špičić, Suk, Marina (od 77. Lovrić), Miya (od 90. Arshakyan), Dvorneković (od 71. Maloča), Atiemwen, Zwolinski. TRENER: Saša Sabljak
NK RIJEKA: Sluga, Punčec, Čanadžija, Zuta, Acosty (od 48. Heber), Grahovac (od 72. Čolak), Pavelić, Gorgon, Puljić, Escoval, Lončar (od 76. Pavičić). TRENER: Matjaž Kek

Objavljeno u Sport

U prvom susretom HT Prve lige, nogometaši Intera večeras su u Zaprešiću u zanimljivoj utakmici s 2:1 svladali drugoplasiranu Lokomotivu. Iako je sastav s Kajzerice u 14. minuti poveo zgoditkom Kastratija, Inter je na krilima dvostrukog strijelca Ivana Mamuta stigao do tri boda. Najprije je Mamut u 20. svladao Grbića za izjednačenje, da bi u 64. pogodio za potpuni preokret.

Za Zaprešićane je ovo treća prvenstvena pobjeda kojom su pobjegli iz opasne zone, te s deset osvojenih bodova trenutno drže sedmu poziciju.

Prvenstvo se nastavlja sutra susretima Gorica-Rijeka te Rudeš-Dinamo, dok kolo u nedjelju zatvaraju utakmicom na Poljudu Hajduk-Osijek.

Od Rijeke do Rijeke, u nepuna dva mjeseca nogometaši Gorice ostvarili su četiri pobjede, jedan remi te četiri poraza, a s 13 osvojenih bodova Goričani su trenutno petoplasirani sastav HT Prve lige, nakon prvog od četiri odigrana prvenstvena kruga. Osim što su Goričani u novu sezonu utrčali s novim trenerom Sergejom Jakirovićem i nekolicinom novih igrača, uoči sezone sklopljen je i ugovor s novim dobavljačem sportske opreme Alpasom, koji je ovih dana u potpunosti dizajnirao dres HNK Gorice, na kojem se uz motiv Turističke zajednice Grada Velike Gorice nalaze i natpisi svih naselja i gradskih četvrti s područja Grada, dok se na dnu dresa nalazi tekst Turopoljske himne.

Novi dres javnosti predstavljen je danas, a čast da ga prvi obuče imao je kapetan momčadi Igor Čagalj, koji je tom prilikom najavio i sutrašnji dvoboj protiv Rijeke, koji se na Gradskom stadionu igra od 15,00 sati.

-Očekuje nas zahtjevna utakmica, jer Rijeka je u rezultatskoj, no ne i u igračkoj krizi. Stvaraju šanse, i pitanje je trenutka kada će im se otvoriti. Mi vjerujemo kako se to neće dogoditi baš protiv nas. Želio bih da prenesemo taktičku disciplinu koju smo imali u prvom poluvremenu utakmice u Rijeci, te energiju, voljni moment i trku iz Osijeka. Te dvije kombinacije bit će dovoljne da se suprotstavimo Rijeci- kazao je Čagalj.

I u ovom susretu Gorica će biti lišena usluga trenera Sergeja Jakirovića, koji odrađuje suspenziju zarađenu na utakmici u Osijeku. Kako je istaknuo trener Jakirović na raspolaganju za utakmicu su svi igrači, koji bez obzira na poraz u dobroj atmosferi dočekuju Rijeku.

-Mi trebamo gledati samo sebe, a trkom, voljom, željom i taktičkom disciplinom koju smo imali i Osijeku, pa i protiv Dinama vjerujem da možemo puno toga napraviti- mišljenja je trener Jakirović.

Dobre igre na početku sezone osim što su Gorici donijele epitet najugodnijeg iznenađenja lige, HNK Gorica trenutno je četvrti najgledaniji klub u Hrvatskoj, a predsjednik Nenad Črnko nada se kako niti sutra neće izostati dobra posjeta.

Nogometaši Lokomotive na gostovanju u Velikoj Gorici nisu dozvolili iznenađenje, te su pobjedom od 3:0 zadržali drugu poziciju u poretku klubova Prve lige. HNK Gorica, skupo je platila prošlotjednu pobjedu u Osijeku, jer je ostala bez trenera Sergeja Jakirovića, koji je isključen u 90. minuti, zbog čega je dobio kaznu od dvije utakmice, zbog čega je u današnjem susretu ulogu prvog trenera preuzeo njegov pomoćnik Saša Sabljak.

Domaća momčad većim dijelom prvog susreta bila je dominantnija, no bez nekog konkretnog učinka, dok su se gosti s Kajzerice opredijelili za brze protuudare, iz kojeg su naposljetku u 42. minuti i poveli nakon akcije koju je započeo Lecjaks, koji je proigrao Radonjića, koji je potom pravovremeno pronašao Kastratija kojem nije bilo teško matirati domaćeg vratara, Kahlinu kojem je to bila 74 uzastopna utakmica na goričkom golu.

Konačan mat, domaća je momčad doživjela u posljednjih dvadeset minuta u kojima je Kahlinu najprije matirao Uzuni na asistenciju ponajboljeg gostujućeg igrača u današnjem susretu Ivanušeca, dok je točku na „i“ stavio Dino Halilović. Tko zna u kojem bi smjeru otišao susret da je sudac današnjeg dvoboja Tihomir Pejin u 60. minuti pokazao na bijelu točku, nakon igranja gostujućeg igrača rukom u svom šesnaestercu.

Reakcije na utakmicu

Saša Sabljak (HNK Gorica): „Nakon poraza ovo i nije bilo najbolje iskustvo. Bila mi je čast da sam vodio Goricu, no više bih volio da smo svi bili na okupu. Tada bi nam zasigurno bilo lakše. Mislim da u pojedinim trenucima nismo to momčadski odradili na najboljem nivou.“

Goran Tomić (NK Lokomotiva): „Naši dosadašnji rezultati i nisu neko preveliko iznenađenje za mene. Zbog dobrih igara Gorice, ova je utakmica bila jako interesantna. Bili smo bolji protivnik, Gorici smo dopustili jako malo toga, tako da je naša pobjeda i više nego zaslužena.

HT PRVA LIGA, 9. KOLO
HNK GORICA – NK LOKOMOTIVA 0:3 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Kastrati (42), 0:2 Uzuni (70), 0:3 Halilović (81)
HNK GORICA: Kahlina, Muhammed, Oboabona, Čagalj, Suk, Zwolinski, Maloča, Atiemwen, Mtcedlishvili (od 46. Špičić), Marina (od 46. Miya), Lovrić (od 73. Šroler). TRENER: Saša Sabljak
NK LOKOMOTIVA: Grbić, Hujber (od 62. Halilović), Datković, Lecjaks, Radonjić, Ivanušec, Uzuni (od 90. Babić), Kastrati, Karačić, Burić (od 87. Jakić), Majstorović. TRENER: Goran Tomić

Nogometaši Gorice u vikendu za nama priredili su još jedno iznenađenje. U gostima u Gradskom vrtu s 1:0 svladali su Osijek, kojem je presudio Lukas Zwolinski, kojem je to bio šesti ovosezonski pogodak kojim i dalje drži prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Uz njega, valja istaknuti i vratara Kristijana Kahlinu koji je imao svoj dan te je zaustavio sve pokušaje domaćih igrača.

Ovom pobjedom Gorica i dalje drži petu poziciju sa svega tri boda zaostatka iza drugoplasirane Lokomotive koja u nedjelju stiže u Veliku Goricu, dok je tjedan dana kasnije gost Gradskog stadiona u Velikoj Gorici Rijeka. Kao i protiv Dinama i za te utakmice, HNK Gorica nudi povlaštene pakete ulaznice po 20 kuna (plus PDV) za minimalnu narudžbu od 20 ulaznica i više.

-Kao i za utakmicu protiv Dinama na kojoj se po prvi puta u našem gradu nekoliko dana prije utakmice tražila ulaznica na svakom uglu i za koju su sve ulaznice bile rasprodane već tri dana ranije željeli bismo zajedno sa vama dovesti obitelji na gradski stadion, a jedan od puteva je da vi kroz povlaštene pakete ulaznica iznenadite svoje prijatelje, poslovne partnere i zaposlenike. Za utakmicu protiv Lokomotive u pretprodaji će biti obje tribine, dok će za utakmicu s Rijekom u prodaji biti isključivo zapadna tribina- kazao je predsjednik kluba Nenad Črnko, kojeg posebno raduje upravo sve veća podrška koja raste iz utakmice u utakmicu.

-Nakon pune 24 godine Prva liga se vratila u naš grad. Polako se vraćaju i navijači, a uz njih i naš klub raste. Hvala svima koji su nam pripomogli u tome- poručio je Črnko.

Nedjeljna utakmica između HNK Gorice i Lokomotive na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici igra se od 16 sati.

Sjajnim utakmicama u Zagrebu i Puli završeno je osmo kolo Hrvatski Telekom Prve lige u kojima je Dinamo na Maksimiru svladao Inter s 5:3, dok je Hajduk slavio kod Istre 1961 rezultatom 4:2.

Trener Dinama Nenad Bjelica u ovom je susretu odlučio na teren poslati igrače s manjom minutažom, što mu se u odnosu na susret protiv Rudeša nije obilo o glavu, iako su Modri u nastavku u dva navrata stizali prednost Zaprešićana. Dinamo je u 14. u vodstvo doveo Lešković, no Inter je u nastavku preko Ajayija i Andrića u 55. minuti poveo. Tri minute kasnije Budimir je bio precizan s jedanaest metara.

Inter je u novo vodstvo došao u 69. autogolom Šunjića, a pobjedu Dinamu koji je od 58. minute imao igrača više donose s dva pogotka Petković te Kadzior.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na vrhu s četiri boda više od Lokomotive koja je na obnovljenom travnjaku u Kranjčevićevoj ulici s 2:0 svladala Rijeku, dok je Inter osmi.

Nedjelja, 16 Rujan 2018 19:11

Lokomotiva slavila u Koprivnici

Nogometaši Lokomotive slavili su u susretu sedmog kola HT Prve lige u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 5:2. S ova tri boda Lokosi su došli na treće mjesto prvenstvene ljestvice s 13 bodova, koliko ima i Rijeka koja je s Osijekom podijelila bodove odigravši 1:1.

Posebno zanimljiva bila je završnica utakmice u kojoj je Slaven Belupo u 81. smanjio na 3:2, no gosti s Kajzerice nisu dozvolili preokret te su s dva pogotka u posljednjim minutama potvrdili pobjedu. Trostruki strijelac za Lokomotivu bio je Kastrati, a po jednom su mrežu Farmaceuta pogađali Datković i Krstanović. Strijelci za Slaven Belupo bili su Bačelić- Grgić i Jelić.

Nakon gotovo 25 godina Dinamo je ponovno u prvenstvenoj utakmici gostovao u Velikoj Gorici. Dobre igre HNK Gorice, kao i dragi gost privukli su na tribine Gradskog stadiona više od četiri tisuće gledatelja koji su stvorili sjajnu atmosferu, kojoj su obol dali i Bad Blue Boysi koji su se na ovoj utakmici prisjetili i svog prijatelja Domagoja Matezovića- Mića, koji ih je napustio prije godinu dana.

Već sat vremena prije početka utakmice počela se stvarati gužva na ulazu na Gradski stadion. Zaista je bilo lijepo vidjeti mnoga poznata lica koja su pohodila stadion. Bila je tu i nekolicina igrača one sjajne prvoligaške generacije Radnika, koji nisu krili zadovoljstvo viđenim, kao i svi ostali posjetitelji. Prošlog smo puta napisali kako se nogomet ponovno vratio u Veliku Goricu, današnja utakmica to je samo potvrdila.

Olmo odlučio pobjednika

U tako sjajnoj atmosferi, gostujući sastav na kraju je slavio s minimalnih 1:0. I baš za taj jedan gol Modri su bili bolja momčad. Dobro su se domaći igrači držali, no jedna pogreška Matije Špičića bila je dovoljna Dinamu za pobjedonosni zgoditak, koji je u 49. minuti na asistenciju Poljaka Damiana Kadziora postigao Španjolac Daniel Olmo.

Iako je Gorica od 66. minute igrala s igračem više zbog drugog žutog kartona Petra Stojanovića, ta prednost nije kapitalizirana, iako su u pojedinim trenucima pritisli gostujuće igrače koji su u 88. minuti preko Antonija Marina zatresli gredu.

Reakcije trenera na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Loše je to što smo napravili početničku grešku iz koje smo primili gol. To je bilo strogo zabranjeno u pripremi ove utakmice, jer znali smo da imaju dobru tranziciju. Nogomet se igra za golove, oni su uspjeli zabiti taj jedan i ja čestitam Dinamu na pobjedi. Nikako se ne mogu oteti dojmu da bi remi bio najpravedniji. To je moj dojam na prvu. Idemo dalje, nema nam druge. Čeka nas još puno ovakvih utakmica, tako da se već okrećemo sljedećim izazovima.“

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Mislim da smo zasluženo pobijedili. Možda nismo zaslužili veću pobjedu, no za ovaj jedan gol bili smo sigurno bolji. Čestitam svojim dečkima na prikazanoj igri, ali i Gorici koja jako dobro igra, te će svim protivnicima biti tvrd orah. Zadovoljan sam pobjedom i s optimizmom idemo u sljedeću utakmicu.“

Kako je bilo danas poslijepodne u Velikoj Gorici, pogledajte u FOTOGALERIJI.

HT PRVA LIGA, 7. KOLO
HNK GORICA – GNK DINAMO 0:1 (0:0)
STRIJELAC: 0:1 Gavranović (49)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski, Dvorneković (od 65. Dabro), Maloča (od 46. Miya), Atiemwen, Mtchedlishvili, Marina, Špičić (od 75. Musa). TRENER: Sergej Jakirović
GNK DINAMO: Livaković, Musa, Olmo (od 67. Moharrami), Hajrović (od 84. Marin), Gavranović (od 72. Petković), Gojak, Theophile, Stojanović, Šunjić, Dilaver, Kadzior. TRENER: Nenad Bjelica

U Velikoj Gorici sve je spremno za sutrašnji dvoboj sedmog kola HT Prve lige, koji u turopoljsku metropolu nakon gotovo četvrt stoljeća u prvenstvenom susretu ponovno dovodi Dinamo. Euforija se itekako osjeti, jer još jučer rasprodan je kapacitet stadiona, tako da će se dvoboj odigrati u pravoj nogometnoj atmosferi, kakva i dolikuje prvoligaškim travnjacima.

-Devet godina čekali smo taj dan. Ja sam sretan što smo ga i dočekali, a zahvaljujući sjajnim rezultatima naše momčadi i zanimanje za utakmicu je poraslo. Mogu kazati kako je cijela Gorica dočekala svoj san, a ja vjerujem kako će momčad taj san živjeti u još dosta utakmica- kazao je predsjednik HNK Gorice Nenad Črnko.

Uz predsjednika Črnka, medijima su se također obratili i trener Sergej Jakirović, sportski direktor Mindaugas Nikoličius te najnovija akvizicija goričkog prvoligaša, nigerijski reprezentativac Godfrey Oboabona, kojem je tom prilikom uručen i dres.

-Situacija u momčadi je jako dobra, odmorili smo se i regenerirali. Znamo s kim igramo, znamo da su oni favoriti. Za nas je to jedna velika utakmica i kao što sam već rekao mi u toj utakmici trebamo uživati i dati sve od sebe kako bi Dinamu otežali situaciju, a na kraju dana vidjet ćemo što smo napravili- rekao je trener HNK Gorice Sergej Jakirović.

Utakmica na Gradskom stadionu igra se od 16,30 sati, a kako su poručili iz kluba, oni koji nemaju ulaznicu neka i ne dolaze na stadion kako bi se izbjegla nepotrebna gužva. Za one koji nisu uspjeli doći do željenog papirića, utakmica će se moći pratiti u većini goričkih lokala, u kojima su se pratile i posljednje gostujuće utakmice u kojima je HNK Gorica pokazala svoju moć.

Sedmo kolo HT Prve lige otvorili su večeras susretom u Zaprešiću Inter i Istra 1961. Gosti iz Pule na kraju su slavili s 2:1 upisavši tako prvi ovosezonski trobod.

Junak gostujuće pobjede bio je Ramon Mieres koji je postigao oba zgoditka. Prvi u 19. minuti, dok je u 87. svojim drugim pogotkom donio veliku radost u gostujuće redove postavivši konačnih 2:1. Strijelac za Inter bio je Komnen Andrić u 79. minuti.

Prvenstvo se nastavlja sutra kada se sastaju; Gorica-Dinamo te Hajduk Rudeš, dok u nedjelju igraju Slaven Belupo-Lokomotiva i Rijeka-Osijek.

Stranica 1 od 7

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.