fbpx
01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: HNK Gorica

Nogometaši Gorice u prvom susretu 14. kola svladali su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici posljednji Rudeš. Do šestog uzastopnog slavlja na gostujućim terenima igrači Gorice došli su minimalnom pobjedom od 1:0 koju im je osigurao poljski napadač Lukasz Zwolinski koji je domaćeg vratara svladao u 62. minuti.

Ovom pobjedom Gorica je na ljestvici preskočila Osijek i sada je trećeplasirani sastav lige s 26 osvojenih bodova. Bolji bodovni učinak imaju tek vodeći Dinamo s 33 boda, te Lokomotiva koja ima dva boda više od Goričana.

Prvenstvo se nastavlja sutra kada se sastaju; Slaven Belupo-Osijek i Hajduk-Inter, dok u nedjelju igraju Istra 1961-Rijeke te Lokomotiva-Dinamo.

Objavljeno u Sport

Nogometaši Gorice prvu prvoligašku pobjedu zabilježili su u drugoj polovici na Poljudu svladavši Hajduk s 2:0. Osim po pobjedi, ostao je taj dvoboj u sjećanju i po sceni gdje napadač Hajduka Said udara Kahlinu.

U duhu fair playa, taj nesportski potez u jučer odigranoj utakmici na Gradskom stadionu je izglađen, te su igrači u znak mirenja uoči su susreta razmijenili dresove, što je velikim pljeskom nagradila i okupljena publika.

U Velikoj Gorici odigrana je još jedna spektakularna utakmica. Nakon Dinama i za današnji susret protiv Hajduka tražila se ulaznica više. Zapadna tribina i ovoga je puta bila dupkom puna, dok je istok namijenjen Torcidi ostao prazan. Razlog; bojkot jer su dobili 206 ulaznica, dok je njih u Veliku Goricu stiglo 500- tinjak. Kako svi nisu mogli ući na stadion odlučili su bojkotirati susret, čime je izostala ona prava navijačka atmosfera.

Povijesni susret jer na Gradskom stadionu po prvi su puta zasvijetlili reflektori završio je rezultatom 1:1, čime zadovoljniji mogu biti u domaćim redovima, jer od 43. minute igrali su bez isključenog kapetana Igora Čaglja. Brojčanu nadmoć Hajduk nije kapitalizirao te je susret na posljetku završio podjelom bodova.

Za potez utakmice pobrinuo se Iyayi Atiemwen koji je u 15. minuti podigao stadion na noge nakon još jednog izvanserijskog poteza u kojem je lakoćom prošao kroz Hajdukovu zadnju liniju, da bi potom prizemnim udarcem neuhvatljivim za vratara Blaževića, doveo Goricu u vodstvo. Hajduk se u igru vratio u 32. minuti kada je nakon centaršuta Domagoja Bradarića iz blizine pogodio Jairo, postavivši konačnih 1:1.

Reakcije trenera

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Mislim da smo sasvim zasluženo osvojili bod, jer nakon isključenja Čaglja, Hajduk nam nije stvorio niti jednu šansu osim centriranja, koja je naša obrana znala otkloniti. Borili smo se do kraja i zasluženo ostali neporaženi“.

Zoran Vulić (HNK Hajduk): „Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, a mislim da se igrač više na terenu nije vidio. Znali smo da Gorica čeka našu grešku, da čekaju tu kontru preko Zwolinskog ili Atiemwena. Jednom smo to propustili i Gorica je to maksimalno iskoristila.“

Što smo zabilježili na utakmici, pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

HT PRVA LIGA, 13. KOLO
HNK GORICA – HNK HAJDUK 1:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Atiemwen (15), 1:1 Jairo (32)
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski (od 90. Matošević), Dvorneković (od 72. Mtchedlishvili), Žutić (od 46. Oboabona), Čabraja, Atiemwen, Marina. TRENER: Sergej Jakirović
HNK HAJDUK: Blažević, Šehić (od 82. Palaversa), Lopez, Juranović, Jairo, Said, Jurić, Fomitschow, Bradarić (od 70. Ivanovski), Ismajli, Jradi (od 89. Teklić). TRENER: Zoran Vulić

U Velikoj Gorici sve je spremno za nedjeljni spektakl pod svjetlima reflektora koji će se po prvi puta upaliti u susretu protiv Hajduka. Upravo, protiv kluba iz Splita gorički je sastav započeo jednu lijepu sportsku priču, o kojoj danas svi pišu i govore.

-Spremni smo, a ako kažem da nas čeka teška utakmica, neću ništa izmisliti. Hajduk zasigurno ima svoju računicu, a to se vidi i po najavama u novinama- kaže trener HNK Gorice Sergej Jakirović koji u susretu protiv Hajduka ne može računati na Kristijana Lovrića, Martina Maloču i Matiju Špičića koji imaju po tri žuta kartona, a neizvjestan je i nastup Miye koji je u susretu protiv Intera zadobio nezgoda udarac te još uvijek vuče tu ozljedu.

Uz trenera Jakirovića susret protiv Hajduka najavili su i Matija Dvorneković koji je u Zaprešiću postigao prvoligaški prvijenac, te Marijan Čabraja, koji se u posljednja dva susreta ustabilio u udarnom sastavu.

-Očekuje nas teška utakmica. Pune tribine bit će nam dodatni motiv, a mi ćemo dati 200 posto da ponovimo priču koju smo napravili na Poljudu- istaknuo je Dvorenković, dok je Čabraja kazao kako je Hajduk bez obzira na lošiji ulazak u sezonu uvijek Hajduk.

Dobri rezultati doveli su i do sve većeg interesa gledatelja za susrete, pa su tako sve ulaznice rasprodane već prvog dana, čime će Gradski stadion još jednom biti dupkom pun. Osim, toga bit će to na neki način i povijesna utakmica budući da će se po prvi puta igrati pod svjetlima reflektora.

Nogometaši Gorice i dalje žive svoj san. U današnjem susretu 12. kola Prve lige još jednom su slavili u gostima nastavivši tako sjajan niz koji je sada stigao do pete uzastopne gostujuće pobjede. U Zaprešiću je domaći Inter poražen s 3:1 čime Goričani i dalje čvrsto drže europsku četvrtu poziciju i puni samopouzdanja čekaju nedjelju i Hajduk.

Susret se bolje otvorili igrači Intera koji su preko Komnena Andrića poveli u desetoj minuti. Tražila se Gorica gotovo pola sata, no kada je stvari u svoje ruke preuzeo Iyayi Atiemwen sve je sjelo na svoje mjesto. Najprije je Atiemwen sjajnom loptom pronašao Dvornekovića kojem nije bilo teško iz blizine matirati domaćeg vratara Matkovića, koji je ponovno kapitulirao u 43. minuti kada je Atiemwen s dvadesetak metara neobranjivo pogodio njegovu mrežu.

Odluka o pobjedniku pada u 49. minuti kada je nakon prodora danas odličnog Marijana Čabraje na 1:3 povisio Mario Marina srušivši sve nade domaćina. Dobre igre Goričana osim što privlače sve veći broj navijača na domaće utakmice, sve više njih odlazi i na gostovanja. Za današnji susret u Zaprešiću klub je organizirao autobus za sve njih, a veliki broj njih stigao je i u privatnom aranžmanu. Vidjelo se to na tribinama gdje je gotovo polovicu gledatelja činilo njih iz Velike Gorice.

HT PRVA LIGA, 12. KOLO
NK INTER – HNK GORICA 1:3 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Andrić (10), 1:1 Dvorneković (32), 1:2 Atiemwen (43), 1:3 Marina (49)
NK INTER: Matković, Muhar, Postonjski, Vukčević (od 63. Ćulum), Solomon, Andrić, Prenga, Šimunec, Bosec, Rak (od 63. Vuk), Valentić (od 79. Čeliković). TRENER: Samir Toplak
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk (od 63. Lovrić), Dvorneković (od 80. Arshakyan), Maloča, Čabraja, Atiemwen, Miya (od 46. Marina), Špičić. TRENER: Sergej Jakirović

Nogometaši Gorice ne posustaju. U današnjem susretu 11. kola na gostovanju u Koprivnici došli su do nove pobjede. Za konačni 0:1 u 50. minuti strijelac je bio Nigerijac Atiemwen, koji je s desetak metara zatresao mrežu domaćina.

Ovom pobjedom Goričani su nastavili sjajan gostujući niz, jer ovo im je četvrta uzastopna gostujuća pobjeda. S ova tri boda Gorica je vratila europsku, četvrtu poziciju.

U nastavak prvenstva nakon dvotjedne stanke nogometaši Gorice ulaze nedjeljnim susretom u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Susreti protiv Farmaceuta, bit će povratnički za trenera Sergeja Jakirovića, koji zbog suspenzije nije mogao voditi momčad u susretima protiv Lokomotive (0:3) i Rijeke (2:1).

-Momčad je u dobrom stanju. Svi su zdravi i orni. Pred nama su dva zahtjevna gostovanja, a ciljevi su isti da držimo pozitivu. Neće nam biti nimalo lako, jer Slaven Belupo je doma jako nezgodna ekipa. Očekujemo nas potpuno drugačija utakmica od one u Velikoj Gorici, gdje smo se tada i mi o oni tražili. Ja očekujem zanimljivu i neizvjesnu utakmicu- kazao je trener Sergej Jakirović, koji u ovom susretu neće moći računati na usluge kapetana Igora Čagalja, Marija Marine i Matije Dvornekovića koji zbog tri žuta kartona nemaju pravo nastupa.

U odsustvu kapetana Čagalja, tako se traži drugi stoper koji će stati uz Aleksandra Jovičića, koji je u Koprivnici proveo godinu i pol dana.

-Mi se idemo nadigravati. Ja očekujem pozitivan rezultat što i svi zajedno očekujemo- rekao je Jovičić, uz kojega se medijima obratio i Musa Muhammed koji se također nada nastavku pozitivnih rezultata.

Gradski stadion u Velikoj Gorici posljednjih je dana nakratko postao veliko gradilište. Nakon što su tijekom kolovoza započeli pripremni radovi na izgradnji rasvjete, ovih dana radi se na montiranju rasvjetnih tijela na stupove, koji bi se tijekom današnjeg dana trebali i započeti podizati uz pomoć velike dizalice, koja je kako smo mogli čuti stigla iz Beča.

Prvo paljenje i usmjeravanje reflektora može se očekivati sljedećeg tjedna, dok bi se prva službena utakmica pod svjetlima reflektora trebala odigrati 4. studenoga kada u Veliku Goricu dolazi splitski Hajduk.

Objavljeno u Velika Gorica
Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 09:01

Kristijan Kahlina: Igrali smo borbeno sa srcem

Nogometaši Gorice u 10. kolu HT Prve lige na svom su stadionu s 2:1 svladali Rijeku od koje se poslije te utakmice oprostio trener Matjaž Kek. Uz strijelce Lukasa Zwolinskog i Atiemwena, jedan od junaka susreta bio je i vratar Kristijan Kahlina, koji je sredinom drugog dijela obranio zicer Gorgonu, dok je u 84. minuti obranio jedanaesterac Puljiću.

-Stvarno smo se borili. Ovo je bila naša prva utakmica na domaćem terenu, gdje nismo ništa izmišljali, nego smo igrali borbeno sa srcem. Vjerovali smo u pobjedu. Srušili smo još jednog velikana, samo zato što smo igrali sa srcem- rekao nam je nezamjenjivi domaći vratar, Kristijan Kahlina koji je na golu Goricu odradio 75 uzastopnu utakmicu.

Borbenost igrača prepoznala je i publika, koja je svojim bodrenjem s tribinama dala dodatni impuls igračima, koji su to prepoznali te su im se na kraju utakmice i zahvalili.

-Već sam rekao bolje imati 1800 gledatelja svaku utakmicu koji su nam podrška u pobjedi i porazu, nego da nam jednu utakmicu dođe pet tisuća navijača, a onda opet 500. Hvala im na svemu, jer oni su nas dizali, tako da je ovdje stvarno prelijepo igrati- o podršci s tribinama će Kahlina.

Nogometaši Gorice i dalje ispisuju jednu od najljepših sportskih priča u Hrvatskoj. Nakon što su svladali Hajduk i Osijek, pred naletom trupa Sergeja Jakirovića koji je i današnji susret pratio s tribina pala je Rijeka. Nije Goričane onesposobio niti poklonjeni zgoditak gostiju s kraja prvog dijela, jer u nastavku susreta borbena i rastrčana Gorica nošena gromoglasnom podrškom od gotovo tri tisuće navijača došla je do pobjede od 2:1 i četvrte pozicije, koja da je danas kraj prvenstva donosi i odlazak u Europu.

Riječani su u Goricu stigli s negativnim nizom od pet susreta bez pobjede, zbog čega se i trener Matjaž Kek pribojavao susreta. Na kraju mu je Gorica i presudila jer dok su domaći igrači slavili veliku pobjedu, Matjaž Kek, koji je u Rijeci proveo posljednjih pet godina, na pressici je informirao kako je u dogovoru s predsjednikom Miškovićem postao bivšim trenerom momčadi s Kvarnera.

Do preokreta je Gorica stigla zgodicima Zwolinskog i Atiemwena, koji su tako poništili Puljića koji je Rijeku f+doveo u vodstvo u 45. minuti iz poklonjenog jedanaesterca. Nažalost, najslabiji pojedinac današnjeg susreta, sudac Fran Jović u 84. minuti još jednom je pokazao na bijelu točku za goste, što je izazvalo veliko negodovanje publike, ali i domaćih igrača. Srećom gol Gorice danas je čuvao sjajni Kristijan Kahlina, koji je pročitao namjeru Puljića te je zaustavio njegov udarac, spriječivši povratak Riječana u igru.

HT PRVA LIGA, 10. KOLO
HNK GORICA – NK RIJEKA 2:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Puljić (45+1), 1:1 Zwolinski (54), 2:1 Atiemwen (80)
HNK GORICA: Kahlina, Muhammed, Čagalj, Jovičić, Špičić, Suk, Marina (od 77. Lovrić), Miya (od 90. Arshakyan), Dvorneković (od 71. Maloča), Atiemwen, Zwolinski. TRENER: Saša Sabljak
NK RIJEKA: Sluga, Punčec, Čanadžija, Zuta, Acosty (od 48. Heber), Grahovac (od 72. Čolak), Pavelić, Gorgon, Puljić, Escoval, Lončar (od 76. Pavičić). TRENER: Matjaž Kek

Stranica 1 od 7

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.