Zelinčani žele četvrti, a Mladostašice šesti naslov prvaka

Sportska dvorana u Svetom Ivanu Zelini u subotu i nedjeljom bit će mjesto održavanja završnice Prvenstva Hrvatske u dvoranskom hokeju. Time će se i završiti seniorska, vrlo bogata sezona dvoranskog hokeja. Tri kluba će na Final Fouru imati predstavnike u ženskoj i muškoj konkurenciji: Mladost, Trešnjevka i Zelina, dok će još Zrinjevac igrati kod hokejašica, a Marathon kod hokejaša.

Naslove prvaka brane hokejašice Mladosti i hokejaši Zeline. Zagrepčanke su osnovni dio prvenstva završile kao druge, iza Zeline i u polufinalu će igrati protiv Zrinjevca. Prošlog vikenda hrvatske su prvakinje u Beču osvojile četvrto mjesto na Kupu prvakinja, skupina B i to je najveći uspjeh nekog hrvatskog kluba u Europi. Nadaju se mladostašice obrani naslova (imaju pet uzastopnih naslova), ali neće im biti jednostavno. U Zelini će biti bez najbolje igračice Ivone Makar, koja u vrijeme doigravanja sudi u Kini utakmicu PRO lige između Kine i Velike Britanije, a tu činjenicu pokušat će iskoristiti polufinalne protivnice, igračice Zrinjevca (12 naslova).

Drugi polufinalni par kod hokejašica je između Zeline i Trešnjevke. Mlade Zelinčanke su velike favoritkinje u ovom dvoboju i čudo se treba dogoditi da ne igraju u nedjeljnom finalu, gdje će pokušati doći do petog naslova za klub iz Prigorja (posljednji je osvojen 2001.).

Kod hokejaša je u polufinalima jedan dvoboj vrlo zanimljiv, onaj između Mladosti i Trešnjevke. Trešnjevčani su, prvaci Hrvatske u hokeju, u prvenstvu sa 6:5 bili bolji od Mladosti (8 naslova), a od prvaka Zeline izgubili su istim rezultatom. Ove ekipe su i na posljednja dva Final Foura igrale međusobno u polufinalu i oba dvoboja slavila je Mladost. U subotu ćemo vidjeti hoće li Trešnjevčanima biti treća sreća.

Prvak Zelina, najbolja momčad osnovnog dijela prvenstva, igrat će protiv Marathona. Zelinčani su favoriti ovog polufinala, u prvenstvu su slavili s 14:1. Momčad prepuna hrvatskih reprezentativaca pojačana s nekoliko igrača iz Rusije i Ukrajine trebala bi lagano u finale, a u najvažnijoj utakmici sezone o pobjedniku će odlučivati sitnice.

RASPORED
SUBOTA, 23. veljače: Mladost – Zrinjevac (13:15, žene), Trešnjevka – Mladost (14:30, muški), Zelina – Trešnjevka (15:45, žene), Zelina – Marathon (17, muški)
NEDJELJA, 24. veljače: 3. mjesto žene (12:15), 3. mjesto muški (13:30), razigravanje (M) za Prvu ligu Mladost II – Mladost III (14:45), finale žene (16), finale muški (17:15)